Reklama

Tajemniczy obiekt nad Polską. Zagadka wreszcie rozwiązana

W ostatnich dniach w centralnej Polsce można było zauważyć śmigłowiec z przymocowanym, nietypowym urządzeniem. Jak się okazuje, ma to związek z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Nietypowy śmigłowiec na polskim niebie

Śmigłowiec z przyrządem w kształcie figury geometrycznej zaobserwowano m.in. nad gminami powiatu płockiego, gdzie udało się go uchwycić kamerą. Za sprawą tajemniczej maszyny stoi firma Geopartner Geofizyka, która przeprowadza specjalne pomiary.

Zobacz także: Mówią "nie" dla węzła kolejowego CPK

Okazuje się, że to układ pomiarowy, który rejestruje naturalne pole magnetyczne Ziemi oraz wzbudzone pole magnetyczne.

Centralny Port Komunikacyjny

Reklama

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w ramach pierwszego etapu będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie.

W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami, w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy