TAO, Tułaczka wyjętych spod prawa uciekinierów po Chinach
Daleko od Pekinu i rozkwitu gospodarczego nadmorskich miast istnieją inne Chiny. Para włóczęgów, których zetknął ze sobą kapryśny los, zwiedza centralne i zachodnie prowincje, które ominął ekonomiczny sukces Państwa Środka.

Wielkie miasta ogarniają protesty i wszystkie cudzoziemskie twarze budzą podejrzliwość, ale odważna młoda studentka z Japonii wypuszcza się w głąb Chin. Aya Goda wiąże się z charyzmatycznym i bojowym wędrownym malarzem Cao, którego twórczość początkowo jest tolerowana przez chińskie władze, ale potem artysta popada w niełaskę i musi się ukrywać. Mając na karku policję, Cao i Goda wyruszają do Tybetu, gdzie Cao pracował na uniwersytecie i szkolił się w fachu grabarza. Zdezelowaną ciężarówką, samolotem i pociągiem uciekają przed rozbójnikami i urzędnikami.
Wschodnioazjatyccy Cassady i Kerouac - Cao i Goda są nieujarzmionymi pokrewnymi duszami poszukującymi oświecenia i wolności. Proza Gody - krystaliczna i metaliczna jak himalajski strumień - pozwala czytelnikowi śledził każdy ich nieustraszony krok i skosztował różnorodnych smaków współczesnych Chin.
Aya Goda od 1998 roku, kiedy wróciła z podróży po całym świecie, mieszka na północnojapońskiej wyspie Hokkaido, większość czasu poświęcając malowaniu. Tao jest jej pierwszą książką, za którą otrzymała prestiżową japońską nagrodę literacką Noma.Aya GodaTAO, Tułaczka wyjętych spod prawa uciekinierów po Chinach