​Te budynki są naprawdę dziwne!

Wyobraźnia architektów nie ma granic. Oto zestawienie dziesięciu naprawdę fantazyjnych budynków z całego świata. Które z nich chcielibyście zobaczyć na własne oczy?

Kamienny dom, Fafe, Portugalia 

Reklama

Dom ukończono w 1974 roku, adaptując wielkie głazy, leżące na zboczu góry w miejscowości Fafe. Przez wiele lat był to letniskowy domek prywatnych właścicieli, w którym nie było elektryczności. Casa do Penedo szybko stał się jednak atrakcją turystyczną, a odwiedzający okolice naruszali spokój jego mieszkańców. Dlatego dom przekazano na potrzeby muzeum i teraz mieści się tu skansen.

Leśna Spirala, Darmstadt, Niemcy

Waldspirale, czyli Leśna Spirala to budynek mieszkalny, który od 2000 roku stoi w niemieckim mieście Darmstadt. Patrząc z lotu ptaka, widzimy dom w kształcie litery U, który w całości porośnięty jest drzewami. Leśna spirala ma asymetryczny kształt, a każde z okien ma inny rozmiar. Wewnątrz znajduje się ponad 100 apartamentów.

Wonderworks, Orlando, Floryda

Wiele jest na świecie domów odwróconych do góry nogami, ale ten jest z nich wszystkich najdziwniejszy. Wonderworks wygląda, jakby został wyrzucony w powietrze, a potem opadł na ziemię odwrotną stroną. Wewnątrz znajduje się wielki park rozrywki i ponad setka interaktywnych ekspozycji dla dzieci i dorosłych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje