Temat 21. Finału WOŚP

Podczas tegorocznego finału wolontariusze będą zbierali pieniądze nie tylko na pomoc dzieciom, ale także osobom starszym, cierpiącym na choroby przewlekłe.

Logo WOŚP
Logo WOŚPWojtek LaskiEast News

Dzielą równo

Pieniądze zebrane w 21. Finale zostaną podzielone. Połowa zostanie przeznaczona na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. Jak piszą organizatorzy, w Polsce istnieje niewiele oddziałów geriatrycznych, zdecydowanie za mało w stosunku do potrzeb. Jest to jedna z najbardziej zaniedbanych dziedzin w polskim systemie ochrony zdrowia. "W ciągu minionej dekady obserwujemy postępujące zmiany sytuacji demograficznej. Społeczeństwo się starzeje, upada tradycyjny model rodziny wielopokoleniowej. Wokół nas  żyje i będzie żyło coraz więcej osób w podeszłym wieku, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Osób, które zasługują na dobre wyposażenie oddziałów szpitalnych, ośrodków opiekuńczych, na troskę i zrozumienie lekarza, i na końcu na poszanowanie godności przez wszystkich dookoła".

Na co pieniądze?

Organizatorzy Orkiestry jak co roku przedstawiają listę sprzętu i wyposażenia, na zakup których zostaną przeznaczone zebrane podczas finału pieniądze.  Zakłady opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej nie potrzebują drogiego sprzętu specjalistycznego, najczęściej ponawiane prośby dotyczą podstawowego wyposażenia. Orkiestra w efekcie 21. Finału planuje zakupić urządzenia takie jak:
·         łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami
·         materace przeciwodleżynowe
·         statywy mobilne do kroplówek
·         ssaki elektryczne i akumulatorowe
·         pompy infuzyjne i pompy żywieniowe
·         sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe.

Działają przez cały rok

Jak piszą organizatorzy: " Podczas tegorocznego finału wolontariusze będą zbierali pieniądze nie tylko na pomoc dzieciom, ale także osobom starszym, cierpiącym na choroby przewlekłe". 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2013 roku. Od 10 października trwają zgłoszenia sztabów, organizatorów imprez zamkniętych i organizatorów zbiórek do skarbon stacjonarnych.


materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas