Reklama

Therese szuka miłości

Popularna duńska pisarka Hanne-Vibeke Holst specjalizuje się przede wszystkim w literaturze kobiecej, z łagodną domieszką feminizmu. I jak zawsze, tak i w "Therese" udaje jej się zachować właściwe proporcje.

To beletrystyka popularno-sensacyjna w najlepszym wydaniu. Reporterka Therese Skarup wyrusza w podróż do Moskwy, ma coraz to nowe fascynujące przygody, poszukuje miłości i miłość znajduje. Ale to nie zajmująca i zaskakująca fabuła jest głównym atutem tej książki. Autorce udało się stworzyć niezwykle sugestywny portret współczesnej kobiety, jej życia i aspiracji. W ten sposób to, co dla wielu kobiet było zaledwie przeczuciem pragnienia, czy tęsknotą za nieskrępowaną egzystencją, znajduje w osobie Therese swoje ucieleśnienie. Czytając o losach ambitnej dziennikarki, jest się bliżej tego, co można by było zrobić, ale na co zwykle nie starcza odwagi.

Hanne-Vibeke Holst (ur.1959 r.) to znana duńska dziennikarka i powieściopisarka. Autorka literatury kobiecej, książek dla dzieci i scenariuszy filmowych. Trylogia o losach telewizyjnej dziennikarki Theresy Skarup pobiła w Skandynawii wszelkie rekordy popularności, a także zapoczątkowała publiczną debatę dotyczącą równouprawnienia płci. Dzięki swojemu zaangażowanie w problemy kobiet Hanne Vibeke Holst została wybrana ambasadorem dobrej woli.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki. Przeczytaj więcej, weź udział w konkursie

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy