Reklama

Reklama

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

Sezon wakacyjny w pełni. Część Polaków ma już swój urlop za sobą, a inni już nie mogą się doczekać zbliżającego się wielkimi krokami wyjazdu. Widnieje przed Tobą wizja zagranicznej podróży? Najwyższa pora odpowiednio się do niej przygotować. Czy aby na pewno o wszystkim pomyślałeś i wykupiłeś polisę turystyczną uwzględniającą ubezpieczenie kosztów leczenia? Jeśli nie to dobra chwila, żeby naprawić swój błąd. Przeglądając oferty ubezpieczycieli zwróć uwagę na proponowany zakres ubezpieczenia – w końcu opieka lekarska za granicą może sporo kosztować!

Ubezpieczenie na wyjazd to coś na czym nie warto oszczędzać. Podczas wakacji wszystko może się zdarzyć. Z tego właśnie powodu podróżujący powinni zadbać o kompleksowe zabezpieczenie przed różnymi przypadkami losowymi czy zdrowotnymi - wystarczy zakupić odpowiednio dostosowaną do swoich potrzeb turystyczną polisę ubezpieczeniową. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru ubezpieczenia na podróż.

Po pierwsze - koszty leczenia

Reklama

Jednym ze składników ubezpieczenia turystycznego są koszty leczenia, które nie zawsze są jednakowe. To z nich pokrywany jest koszt wizyt u lekarza pierwszego kontaktu, zakup leków, hospitalizacja czy transport medyczny. Wybierając spośród różnych ofert Health travel insurance trzeba być czujnym i dowiedzieć się, czy wskazana polisa obejmuje kwestie, które najbardziej nas interesują. Przykładowo warto dopytać czy ubezpieczyciel pokrywa koszty ewentualnego transportu chorego do Polski. Trzeba też pamiętać, że ubezpieczenie podróżne nie każdego chroni w taki sam sposób. Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą musisz poinformować o tym fakcie firmę ubezpieczeniową i wykupić polisę z rozszerzeniem na zdiagnozowane schorzenia chroniczne. Niestety koszty takiego ubezpieczenia są wyższe niż polisy dedykowanej osobom zdrowym, ale na zdrowiu nie warto oszczędzać.

Kiedy jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę na koszty leczenia? Z pewnością jest to przydatna zapobiegliwość, gdy podróżujemy z dziećmi lub osobami starszymi. Oczywiście problemy zdrowotne nie idą w parze z wiekiem ale statystyki pokazują, że to właśnie osoby z tych przedziałów wiekowy najczęściej wymagają opieki lekarskiej na wyjazdach. Dlatego wyższe sumy ubezpieczeń w takich przypadkach to dobry pomysł.

Po drugie - OC w życiu prywatnym

Na wyjeździe może się zdarzyć, że potrzebne nam będzie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli np. w sytuacji, gdy będziemy winnym wyrządzenia szkody innej osobie. Szkoda ta może obejmować mienie jak i zdrowie drugiego człowieka. Wtedy to ewentualne odszkodowanie będzie leżeć po stronie ubezpieczyciela. Zakup dodatkowego ubezpieczenia OC powinny rozważyć osoby mające w zamiarze uprawianie jakiegokolwiek sportu. Sport to zdrowie, ale w każdej dyscyplinie zdarzają się przecież kontuzje.

Po trzecie - koszty ratownictwa

Głównym celem niektórych wyjazdów są górskie wędrówki i piesze wycieczki, czy też żeglowanie po morzu. Niestety pogoda w górach jest nieprzewidywalna, a przy nagłej jej zmianie bardzo łatwo się zgubić. Tak samo na morzu, w każdej chwili coś może uniemożliwić nam dalszy rejs. Jeśli więc jesteś miłośnikiem chodzenia po górach albo żegluga to Twoje drugie imię, zadbaj o to, aby w polisie ubezpieczeniowej nie zabrakło wzmianki o pokryciu kosztów przeprowadzenia akcji poszukiwawczej lub ratunkowej. Koszty takich przedsięwzięć są ogromne, dobrze jest się więc przed nimi w porę zabezpieczyć.

materiały prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wyjazd za granicę | ubezpieczenie AC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje