Upadek gigantów

Powieść otwierająca monumentalną epicką trylogię, najnowsze dzieło autora "Filarów ziemi" i "Świata bez końca", rozgrywająca się na tle burzliwych, kształtujących XX wiek wydarzeń, pełna napięcia opowieść o losach pięciu rodzin - amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej. Wydarzenia opisane w "Upadku gigantów" przybliżają okres pierwszej wojny światowej, rewolucji październikowej i obrazują powstanie ruchu sufrażystek.

article cover
INTERIA.PL

"Upadek gigantów" to historia o miłości, nienawiści, poczuciu obowiązku i zdradzie. Pełna napięcia i zwrotów akcja przenosi się z Waszyngtonu do Petersburga, z korytarzy najważniejszych światowych instytucji, do zacienionych buduarów, gdzie możni świata knują kolejne intrygi. Napisana w oparciu o rzetelne badania, pełna zapadających w pamięć bohaterów, najnowsza powieść Folletta to nie tylko znakomita książka obyczajowo-przygodowa, ale również swoisty przewodnik po historii XX wieku.

Ken Follett urodził się w 1949 roku w Cardiff. Po ukończeniu studiów filozoficznych na University College w Londynie podjął pracę jako reporter w małej walijskiej gazecie. Pierwszą książkę napisał, by zdobyć środki na naprawę samochodu. Publikował powieści sensacyjne pod pseudonimem. Jedenasta z kolei - "Igła" (1978) - przyniosła mu światową sławę. Kolejne tytuły w dorobku Folletta, m.in. "Klucz do Rebeki" (1980), "Na skrzydłach orłów" (1983), "Filary Ziemi" (1989), "Uciekinier" (1995), "Trzeci bliźniak" (1996), "Zabójcza pamięć" (2000), "Kryptonim Kawki" (2001) oraz thriller sensacyjny "Lot Ćmy" (2002). utrwaliły jego pozycję jako twórcy bestsellerów i przysporzyły mu miliony czytelników na całym świecie. Twórczość pisarza była wielokrotnie adaptowana przez twórców filmowych; oprócz "Igły" na ekran kinowy przeniesiono "Wejść między lwy", a na podstawie "Klucza do Rebeki", "Na skrzydłach orłów" i "Trzeciego bliźniaka" powstały miniseriale telewizyjne.
Wygraj książkę!

Wydawnictwo Albatros
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas