Reklama

Reklama

W Kijowie stanął pierwszy eko automat gromadzący karmę dla bezdomnych zwierząt

Na ten znakomity pomysł wpadła ukraińska organizacja charytatywna Yapomoga. Ich automat, w zamian za puste butelki PET, gromadzi karmę dla potrzebujących zwierzaków i zachęca do recyclingu.

YapomogaBox to nowa, ulepszona wersja automatów, które już od jakiegoś czasu można było spotkać w Kijowie. Były one jednak zwykłymi dystrybutorami karmy, która wpadała do umieszczonych na dole misek, zaraz po wrzuceniu do automatu pustych butelek PET. To rozwiązanie miało swoje wady - z karmy korzystały często pieski spacerujące ze swoimi opiekunami lub ptaki, którym granulat mocno szkodził. Bezdomne zwierzaki często nie zdążyły nawet załapać się na poczęstunek. 

Reklama

Ulepszony automat działa na innej zasadzie - zebrana karma jest co kilka dni przekazywana do organizacji prozwierzęcnych oraz lokalnych schronisk - pracownicy fundacji mają więc pewność, że trafia do najbardziej potrzebujących. W pierwszych dniach działania automat zebrał aż 42 kg plastiku i 7 kg karmy! To jednak nie wszystko! Chętni, którzy chcą jeszcze mocniej pomóc zwierzakom, mogą zbierać również "punkty dobra" i fundować w ten sposób środki do odrobaczania bezdomniaków. 

Działacze fundacji wyjaśniają, że chcą zrobić wszystko, co w ich mocy, by położyć solidny fundament pod edukację ekologiczną młodego pokolenia, wrażliwego i odpowiedzialnego społecznie. My jesteśmy na tak i czekamy na pierwsze tego typu automaty w Polsce!

***

Zobacz również:

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Dowiedz się więcej na temat: PSY (Park Jae-Sang)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje