Reklama

Reklama

W rejs po najpiękniejszych rzekach Europy

Podróż statkiem relaksuje, bo szum wody i piękne widoki działają kojąco. I nawet gdy znamy już odwiedzane miejsca, to z pokładu można zobaczyć je z zupełnie innej perspektywy. Zapraszamy na wyjątkowe wycieczki!

Ren: Kraina zamków i wina

Reklama

Koblencja: To tu zaczynają się i kończą wycieczkowe rejsy. Tuż za miastem wpływamy w Dolinę Środkowego Renu, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Trasa obfituje w niezwykłe widoki, bo na skałach Gór Łupkowych porośniętych winoroślą (to przecież ojczyzna rieslinga!) wznoszą się liczne zamki, przypominające budowle z baśni. Na pokładzie możemy usłyszeć miejscowe legendy o walecznym rycerzu Zygfrydzie i syrenie Lorelai, która pięknym śpiewem zwodziła żeglarzy z kursu, co przypłacali śmiercią (statek mija skałę, na której się ukazywała).

Bingen: W mieście św. Hildegardy zaplanowano przystanek. Warto zwiedzić tu muzeum historyczne w XIX-wiecznym zamczysku Burg Klopp oraz Mysią Wieżę na wysepce pośrodku rzeki. Dawniej ostrzegała ona statki przed podwodnymi skałami. Największy wybór wycieczek znajdziesz na kdrhine.com, ceny najkrótszych od 150 zł.

Sekwana: Nie tylko Paryż

Paryż: Można być w stolicy Francji wiele razy, ale od strony rzeki katedra Notre Dame, Muzeum Orsay, Hotel de Ville czy Luwr ukazują oblicze, którego nie zobaczymy z lądu. Na rejs do Normandii wypływa się z Paryża po zmroku, więc jest to okazja do podziwiania pięknych iluminacji zabytkowych budowli i mostów.

Giverny: Obowiązkowy punkt programu, czyli dom impresjonisty Claude’a Moneta. Malarz spędził w nim 43 lata życia, a swój japoński ogród uwiecznił na dziesiątkach płócien. Ten jeden z najsłynniejszych ogrodów Francji zachwyca urodą, tak samo jak za życia artysty.

Rouen: Stolica Normandii szczyci się najwyższą we Francji katedrą i starówką, na której w niezmiennym kształcie zachowały się domy z XVI wieku. Na placu du Vieux-Marché stoi krzyż upamiętniający miejsce spalenia Dziewicy Orleańskiej, Joanny D’Arc. Rejs po Paryżu: cena ok. 12 euro, dłuższe 7-dniowe trasy, cena ok. 4 tys. zł (kabina, posiłki, rozrywki na statku, opłaty portowe, ubezpieczenie), croisieurope.travel.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje