Reklama

Reklama

W stronę słońca

Niezwykła powieść "W stronę słońca" opowiada o tajemniczych losach rodziców Majki Olkowicz - serialowej studentki fotografii, którą poznajemy w momencie, gdy ubiega się o stypendium na prestiżowej uczelni we Florencji. Marzy o karierze i spełnieniu zawodowym, które mają jej zapewnić poczucie bezpieczeństwa i szczęśliwe życie...

Historia rodziców Majki rozgrywa się na tle malowniczego Krakowa, końca lat osiemdziesiątych. Anna podkochuje się platonicznie w przystojnym, ale nadętym aktorze. Jest w klasie maturalnej, ze względu na swoją fascynację Ryszardem, chce studiować aktorstwo. Jest niepoprawną marzycielką pogrążoną we własnych myślach i nierealnych wizjach oraz osobą bardzo impulsywną, co często staje się przyczyną różnych problemów.

Na jej drodze niespodziewanie pojawia się młody, dobrze zapowiadający się fotograf, który marzy o robieniu "prawdziwych zdjęć". Ma za sobą wiele związków: głównie z modelkami i koleżankami z redakcji. Jest znudzony dotychczasowymi łatwymi podbojami. Zauroczony Anną, postanawia ją poznać.

Reklama

"Od momentu wejścia na scenę Ryszarda Anna nie zapamiętała już ze sztuki ani jednego słowa. Wpatrzona w niemym zachwycie w aktora nie zauważyła nawet przyjścia kostiumologa, który prawie siłą wydarł z jej rąk paczkę. Jakimś cudem, nie wpadając pod samochód, dotarła do domu, gdzie stanowczo odmówiła zjedzenia kolacji i udziału w jakiejkolwiek konwersacji, po czym wymawiając się bólem głowy, zamknęła się w swoim pokoju, aby móc bez przeszkód rozpamiętywać zdarzenie. Anna zakochała się..."
Piotr Olkowicz
W stronę słońca
Wydawnictwo Pascal

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Słońce | Phoenix Suns

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy