Reklama

Reklama

Wakacje w stylu fit?

O ile w ciągu tygodnia trzymamy się diety i ćwiczymy, o tyle podczas wyjazdów trudno odmówić sobie lokalnych przysmaków czy błogiego lenistwa na plaży. "Zachowajmy zdrowy rozsądek i nie popadajmy w paranoję" - mówi Pamela Stefanowicz z Fit Lovers.

"Podczas wakacji nadal możemy wybierać zdrowe produkty, ale też próbować tradycyjnych potraw, jeść warzywa i owoce, które - zwłaszcza te egzotyczne - zazwyczaj są super. Nie ma co jechać na urlop pod jakąś presją i wyliczać sobie kalorie" - taką radę dla tych, którzy nie chcą zatracić swojego zdrowego stylu życia podczas wakacji zdradziła Pamela Stefanowicz współtworząca duet Fit Lovers.

Propagatorka zdrowego stylu życia sugeruje jednak zachować zdrowy rozsądek, ale też nie popadać w paranoję. "Na pewno nie powinno być tak, że jak decydujemy się na wyjazd all inclusive to musimy zjeść wszystko, co zostanie zaserwowane, tylko próbować po trochu" - sugeruje.

Reklama

A jak wygląda kwestia aktywności fizycznej podczas wakacji? W końcu jedziemy na nie, żeby wypocząć, a nie wyciskać z siebie siódme poty. "Na wakacjach rzadko korzystamy z siłowni hotelowej, które są klimatyzowane, bo to mamy na co dzień. Wówczas stawiamy na spacery, na zwiedzanie, pływanie - czy to w basenie, czy to w morzu, żeby aktywnie spędzać czas. Lepiej zaczerpnąć świeżego powietrza i zapoznać się z lokalną kulturą i przy tym pospalać kalorie" - podpowiada.

Stefanowicz wraz z Mateuszem Januszem, drugą połową tego fit duetu, będzie można oglądać w programie "Ameryka Express" - premiera 5 września. Czy za oceanem udało im się trzymać diety i planu treningowego? "Na tym wyjeździe zrobiliśmy formę" - przekonuje Janusz. "Wróciliśmy może trochę chudsi, ale dalej w bardzo dobrej kondycji. Ogólnie nie należy wmawiać sobie, że czegoś się nie da - należy próbować. Nie kupować specjalnie słodyczy tłumacząc się, że jesteśmy na wyjeździe... Żyć w miarę zdrowo, a jak nie ma opcji, to wtedy sobie pozwolić" - dodaje. (PAP Life)

autorka: Paulina Persa

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy