Wiosenny test na spostrzegawczość. Tylko osoby o świeżym spojrzeniu znajdą różnicę

Wiosna to wyjątkowy okres, który może wpływać na naszą spostrzegawczość. Zaczynamy dostrzegać więcej kolorów i dźwięków. Jednak czasem zmiany pogodowe związane z tą porą roku, takie jak deszcz, słońce, czy zachmurzenie mogą oddziaływać na nasze postrzeganie otoczenia. Sprawdź, jak ma się twoja spostrzegawczość. Oto wiosenny test, który rozwiążą jedynie osoby o świeżym spojrzeniu.

Czy uda ci się dostrzec tak drobną różnicę na obrazku?
Czy uda ci się dostrzec tak drobną różnicę na obrazku?opracowanie własneINTERIA.PL

Wiosenny test na spostrzegawczość. Sprawdź, czy masz świeże spojrzenie

Osoby o rozwiniętej spostrzegawczości dużą uwagę przywiązują do szczegółów i potrafią dostrzegać subtelne różnice i ukryte wzorce. Dodatkowo mają dobrze rozwinięte zmysły obserwacji i analizy sytuacji. Nie tylko widzą zmiany, ale również starają się je dokładnie poznać. Takie osoby mogą być również bardziej empatyczne, ze względu na łatwiejsze rozumienie potrzeb innych. Będą także bardziej odporne na rozproszenie, więc pomimo wielu bodźców otoczenia, potrafią być dłużej skoncentrowane.

Sprawdź, czy należysz do grona tych osób. Być może wiosna wyostrzyła twoje zmysły lub wręcz przeciwnie. Spójrz na poniższy obrazek i postaraj się rozwiązać nasz test na spostrzegawczość w mniej niż 10 sekund. Gotowy? Start!

Łamigłówka
Łamigłówkaopracowanie własneINTERIA.PL

Poprawna odpowiedź

Jeśli sprostałeś naszemu wyzwaniu, oznacza to, że jesteś bardzo spostrzegawczą osobą o niezwykle świeżym spojrzeniu. Jeśli nie, to nic się nie stało. Następnym razem będzie lepiej. Na nasze skupienie mogą wpływać różne czynniki, takie jak zmęczenie, stres lub zjawiska atmosferyczne. Być może wiosna daje ci w kość? Pamiętaj, że nad spostrzegawczością można pracować, poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń dedykowanych rozwijaniu danej umiejętności. Poniżej na obrazku znajdziesz poprawną odpowiedź. Podpowiedź: jeden z kwiatków ma jaśniejszy środek.

Prawidłowe rozwiązanie
Prawidłowe rozwiązanieopracowanie własneINTERIA.PL
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyopracowanie własneINTERIA.PL
Sposoby na pamięćNewseria Lifestyle
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas