Zadanie matematyczne, które dzieci rozwiązują w kilka sekund. Dorośli załamują ręce

Zagadki matematyczne są dobrym ćwiczeniem dla mózgu oraz ciekawą formą spędzania czasu. Mogą kształtować różne umiejętności takie jak kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Oto ćwiczenie szkolne, które dla dzieci jest banalnie proste. Jednak dorośli mają z nim nie lada kłopot. Czy sprostasz naszemu wyzwaniu? Powodzenia!

Dla dzieci ta zagadka jest bardzo prosta. Dorosłych przyprawia o ból głowy
Dla dzieci ta zagadka jest bardzo prosta. Dorosłych przyprawia o ból głowyopracowanie własneINTERIA.PL

Ćwiczenie z matematyczki, z którym dorośli mają problem

Rozwiązując zadania matematyczne, upewnij się, że w pełni rozumiesz polecenie. Większość z nich jest ćwiczeniami na logiczne myślenie. Warto wykorzystać także swoją wiedzę z zakresu tej dziedziny. Dzisiaj przedstawimy ci łamigłówkę, która bywa problematyczna. Spójrz na poniższe ćwiczenie i postaraj się je rozwiązać w mniej niż 10 sekund. Gotowy? Start!

7 x 7 + 7 + 7 x 7 + 7 x 7 - 7 = ?
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testy
Kliknij w obrazek i sprawdź nasze pozostałe testyopracowanie własneINTERIA.PL

Prawidłowe rozwiązanie

Czy udało ci się rozwiązać naszą zagadkę? Jeżeli tak, to gratulacje! Jeśli nie udało ci się przejść przez to ćwiczenie, to nic się nie stało. Być może jesteś po prostu zmęczony? Pamiętaj, że na wykonywanie zadań wpływa wiele czynników, w tym stres i zmęczenie. 

Podczas rozwiązywania danego równania ważne jest przypomnienie sobie podstawowych zagadnień z zakresu matematyki. Kolejność działań ma kluczowe znaczenie. Rozpoczynamy od rozwiązywania zadań w nawiasach, następnie wykonujemy potęgowanie, przechodzimy do mnożenia i dzielenia, a na końcu zajmujemy się dodawaniem i odejmowaniem. Zadania powinny być wykonywane od lewej do prawej. Poprawne rozwiązanie znajdziesz poniżej.

7 x 7 + 7 + 7 x 7 + 7 x 7 - 7 = 147

Sprawdź nasze pozostałe zagadki: 

Katarzyna Głowińska o prześladowaniu osób chorych na otyłośćINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas