Zatopiona zima

Joseph przyjeżdża do Polski, kraju, który zna tylko z opowieści. Wszystko jest dla niego obce - skuty lodem Kraków, szeleszczący język, twarze, dźwięki, zapachy. Nie zamierza się jednak poddawać, ponieważ jest to kraj kobiety, którą kocha i dla której wszystko porzucił.

Marta mieszka z mężem na smutnym blokowisku. Po pełnym namiętności angielskim romansie zostały jej wspomnienia, listy i poczucie pustki. Gdy Joseph przyjeżdża do Polski, powracają emocje i wątpliwości...
W zimowej scenerii Krakowa James Hopkin opowiada subtelną, mądrą historię o niespokojnych ludziach, którzy szukają swojego miejsca. Pełne głębokiego wyczucia obserwacje Anglika ukazują Polskę pełną niezwykłości, na które sami nie zwracamy uwagi. Przeplatając gorzki realizm magiczną historią o miłości, brytyjski autor pokazuje, co się dzieje, gdy granice - między państwami, ludźmi i duszami - przestają istnieć.

Reklama

Pisarstwo pełne gracji i energii. (Ali Smith)
Hopkin w piękny sposób pokazuje, co to znaczy być obcym w obcym kraju. ("The Times")
Bez wątpienia znakomity debiut. Niewielu pisarzy potrafi tak zaczarować język. ("Independent on Sunday")

James Hopkin jest brytyjskim pisarzem i publicystą, miłośnikiem polskiej i środkowoeuropejskiej literatury, doktorem filologii. Publikuje m.in. w "Guardianie" i "The Times". Często podróżuje po Europie, od podszewki poznając kultury i miejsca, w których osadza akcję swojej prozy. Zatopiona zima to jego powieściowy debiut, znakomicie przyjęty w Wielkiej Brytanii.
James Hopkin
Zatopiona zima

Wydawnictwo Znak
Dowiedz się więcej na temat: zima

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje