Reklama

Znani i lubiani nie są wolni od trosk

Znamy ich z pierwszych stron gazet i show biznesu. Media śledzą ich każdy krok, pokazując, że wiodą bajeczne życie. Czy aby na pewno? Księżniczka, piosenkarz, aktor, piłkarz, co mają ze sobą wspólnego? Sprawdźmy.

Eugenia - księżniczka  

Księżniczka Eugenia jest wnuczką królowej Elżbiety II i zajmuje dziesiąte miejsce w linii sukcesji brytyjskiego tronu. Dwa lata temu wyszła za mąż za arystokratę i biznesmena Jacka Brooksbanka.

Panna młoda włożyła suknię zaprojektowaną przez Petera Pilotto and Christophera De Vos, która odsłaniała plecy tak, by była widoczna blizna po operacji skoliozy kręgosłupa, którą przeszła w wieku 12 lat.

Eugenia wrzuciła zdjęcie blizny na swoim Instagramie z okazji Międzynarodowego Dnia Świadomości Skoliozy przypadającego na 28 czerwca. Razem z mężem odwiedzili szpital, gdzie ją operowano. Problemy zdrowotne nie przeszkodziły księżniczce w realizacji planów życiowych.

Reklama

Niedawno małżonkowie ogłosili, że początku roku 2021 oczekują narodzin pierwszego dziecka.  

John - muzyk  

Elton John jest niezwykle popularnym piosenkarzem, muzykiem i kompozytorem, który od 1970 roku zagrał 3 tys. koncertów w 75 krajach. W roku 2017 został  u niego zdiagnozowany rak prostaty. Nikt o tym nie wiedział, bo artysta wolał tę wiadomość zachować tylko dla siebie.

Dwa tygodnie po operacji wystąpił na scenie w Vegas. Cierpiał z powodu porażającego bólu, ale pomyślał, że i tak się od niego nie uwolni, więc woli wystąpić, niż siedzieć bezczynnie i cierpieć w hotelu. Koncert był wielkim sukcesem i kiedy machał do tłumu, pomyślał żartobliwie: "Nie bylibyście tacy entuzjastyczni, gdybyście wiedzieli, że właśnie zsikałem się do pieluchy". 

Po tego typu operacji, noszenie pieluchy jest zwykłą procedurą. Artysta żartuje, że zostało mu niewiele naturalnych części ciała, bo ma sztuczne włosy, kamienie nerkowe i rozrusznik serca, za to nie ma migdałków i wyrostka. 

Hugh - aktor  

Hugh Jackman sześciokrotnie musiał poddać się operacji raka skóry. Rak podstawnokomórkowy rozwija się powoli i kiedy jest wcześnie zdiagnozowany, nie daje przerzutów, ale lubi nawracać. Hugh jest znanym aktorem i jego grafik jest napięty. Wspomina, że kiedyś miał ważny występ i nie chciał zawieść współpracowników i fanów. Wystąpił, choć skończył w szpitalu, gdzie trzeba było założyć nowe szwy. Artysta zachęca do obserwowani skóry i w razie wątpliwości skontaktowania się z lekarzem, gdy pojawią się na niej owrzodzenia, czerwone lub różowe narośle czy błyszczące guzki. Apeluje o używanie kremów z wysokimi filtrami, szczególnie przez osoby, które mają jasną karnację i lubią słońce. 

Selena- piosenkarka  

Gwiazda muzyki pop, Selena Gomez, odwołała swoją światową trasę koncertową w 2013 roku, gdyż zdiagnozowano u niej toczeń. Artystka poddała się leczeniu i zniknęła z życia publicznego. Toczeń to choroba autoimmunologiczna, w której organizm atakuje własne komórki, co powoduje różnorakie objawy, od wysypki skórnej, przez owrzodzenie jamy ustnej, zapalenie stawów, do poważnych zmian w nerkach.

Te ostatnie wystąpiły u młodej gwiazdy, dlatego w 2017 roku przeszła przeszczep nerki podarowanej przez najlepszą przyjaciółkę, aktorkę Francie Raisa. Ostatnio na Instagramie Seleny pojawiło się jej zdjęcie w stroju kąpielowym, który odsłania bliznę po operacji. Jak pisze Gomez, jest już gotowa, by ją pokazać, bo jest dumna z tego co przeszła i kim jest. Artyści, Lady Gaga, Toni Braxton i Seal, również chorują na toczeń.

Bono - wokalista  

Lider rockowego zespołu U2,  Bono, jest znany z noszenia ciemnych okularów. Przez lata fani myśleli, że to zwykły kaprys gwiazdy. W znanym programie BBC The Graham Norton Show, Bono po raz pierwszy przyznał, że od 20 lat leczy się na jaskrę. Jaskra sprawia, że oczy są bardzo wrażliwe na światło, stąd okuliści doradzają noszenie na zewnątrz ciemnych okularów. Muzyk żartował, że teraz wszyscy będą się nad nim użalać i myśleć: " Biedny, stary Bono". Na szczęście artysta jest pod dobrą opieką lekarską i nie zamierza rezygnować z komponowania i koncertowania.

David - piłkarz   

W roku 2009, David Beckham, w przerwie rozgrywek, kiedy występował z zespołem LA Galaxy, został zauważony, jak używa inhalatora. Potem przyznał, że od dziecka ma lekką postać astmy, co nie przeszkodziło mu zrobić międzynarodowej kariery piłkarskiej. Były sportowiec wystąpił w 115 spotkaniach w barwach Anglii. W ciągu 20 lat grał w zespołach Manchester United, Real Madrid i  Los Angeles Galaxy. Od wielu lat Beckham, ojciec czwórki dzieci,  jest ambasadorem dobrej woli UNICEFu.   

                  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: celebryci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy