ŻYCIE BEZ ALERGII

Uczuleni na wiosnę...

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się do życia z długiego, zimowego snu.

Słońce ogrzewa nas coraz cieplejszymi promieniami, a dookoła kwitną drzewa i kwiaty. Niestety, to właśnie wiosną zaczynają cierpieć alergicy.

W miarę jak zakwitają kolejne rośliny, alergików zaczyna męczyć katar sienny, łzawienie i przekrwienie spojówek, czasem suchy, męczący kaszel i duszności.

Alergia od podszewki...

Alergicy to osoby z nadwrażliwością organizmu na substancje zwykle uważane za bezpieczne, zupełnie nieszkodliwe dla zdrowia innych ludzi. Predyspozycje do chorób alergicznych wpisane są w geny i przenoszone z pokolenia na pokolenie. Dziedziczy się na ogół samą skłonność do reakcji uczuleniowych, nie zaś alergię na konkretny produkt. Ostatnio coraz częściej mówi się o roli czynników psychicznych, które według jednych specjalistów wyzwalają alergie, według innych zaś jedynie je wzmacniają. Za powstawanie i przebieg uczuleń obwinia się wszelkie "negatywne emocje": agresję, strach, złość, stres. W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na choroby alergiczne, a z roku na rok rośnie liczba czynników powodujących uczulenia. W zależności od tego co nas uczula rozróżniamy: alergeny kontaktowe, iniekcyjne, pokarmowe i wziewne. Alergenem może być wszystko: guzik od spodni, domowy kurz, sierść ulubionego zwierzaka, najzdrowsze jedzenie, lekarstwo, kosmetyk, jad owadów, które u alergików wywołują błędną reakcję układu immunologicznego i są traktowane jako niepożądane. Organizm walczy wtedy z urojonym wrogiem i choruje. Jeśli stanie się wrażliwy na jakąś substancję, buntuje się w zetknięciu nawet z minimalną ilością . Nasilenie objawów zależy od ilości pyłków w atmosferze, jak długo utrzymuje się wysokie stężenie, a także jak bardzo uczuleni jesteśmy na dany alergen.

materiały promocyjne

Alergie to poważne choroby. W niektórych przypadkach silnych uczuleń mogą stać się nawet zagrożeniem dla życia chorej osoby. Ich leczenie, aby było skuteczne wymaga dobrej współpracy pomiędzy pacjentem a lekarzem. Wczesne leczenie pierwszych objawów często zapobiega wystąpieniu astmy, obrzęków oraz ataków duszności. Najskuteczniejszym, ale jednocześnie najtrudniejszym sposobem uchronienia się przed dokuczliwymi objawami alergii jest wystrzeganie się kontaktu z alergenami. Ostatnio dość popularna stała się immunoterapia, czyli odczulanie w postaci zastrzyków - szczepionek odczulających. Przy leczeniu objawów alergii bardzo ważna jest farmakoterapia, czyli stosowanie odpowiednich leków.

Sprawdzonym sposobem w walce z przykrymi dolegliwościami alergicznymi jest preparat Allertec® WZF. Substancją czynną Allertecu® WZF jest cetyryzyna - jeden z najskuteczniejszych i najlepiej tolerowanych leków nowej generacji o działaniu przeciwalergicznym. W przeciwieństwie do innych leków łagodzących objawy alergii nie powoduje zaburzeń rytmu serca, można go podawać niezależnie od pory posiłku. Cetyryzyna wykazuje również silne działanie przeciwzapalne.

Początek działania Allertecu® WZF odczuwalny jest już po 30 minutach od zażycia, a efekt terapeutyczny utrzymuje się przez całą dobę.

Wystarczy 1 tabletka Allertecu® WZF dziennie, aby złagodzić objawy sezonowej alergii tak, aby i alergicy mogli cieszyć się nadejściem wiosny.

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas