Reklama

Reklama

Adios słońce!

Lato staje się już wspomnieniem. Niestety tak samo jak nasza opalenizna. W zimie słoneczne plaże zamieniamy na kabinę solarium. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwalają nam na bezpieczne korzystanie z dobrodziejstw promieni UV.

Pierwszą i najważniejszą zasadą korzystania z solarium jest odpowiednie dobranie czasu opalania do naszej karnacji oraz typu świetlówek, pod którymi chcemy uzyskać opaleniznę. Takich informacji udzieli nam osoba obsługująca solarium. Podczas kolejnych "sesji" czas opalania można stopniowo wydłużać.

Reklama

Oczywiście nie można w tym samym dniu opalać się na słońcu i pod świetlówkami, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na skórę. Pamiętać należy, żeby przerwa między kolejnymi sesjami wynosiła nie mniej niż 48 godzin, a po 10 wizytach w solarium była znacznie dłuższa.

Musimy pamiętać, żeby przed opalaniem zmyć makijaż i nie używać żadnych perfum i balsamów, oprócz specjalnie do tego celu przeznaczonych. Nie powinno się mieć na sobie żadnej biżuterii. Do kabiny nie można wchodzić mokrym, np. po prysznicu. Nie można także mieć soczewek kontaktowych, czasami zaleca się również zakładanie okularów ochronnych, aby promienie UV nie uszkodziły soczewki oka.

Korzystać z solarium absolutnie nie powinny kobiety w ciąży, osoby z chorobami skóry, zażywające niektóre antybiotyki (po konsultacji z lekarzem), mające problemy z sercem oraz będące pod wpływem alkoholu.

Dowiedz się więcej na temat: solarium | Słońce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje