Reklama

Biała bluzka

Wielu kobietom biała bluzka kojarzy się z nielubianymi szkolnymi uroczystościami. Pora przerwać tę traumę, biała bluzka to evergreen, obowiązkowo powinna się znaleźć w szafie każdej damy modnej.

Dzisiejsza biała bluzka wywodzi się z dawnej koszuli - bielizny noszonej pod sukienką. W XIX wieku, wraz z pojawieniem się romantycznej mody, biała koszula z chłopskiej chaty trafiła na salony. Prawdziwym przełomem jednak okazała się moda na spódnice.

Na każdą okazję


Dziś biała bluzka, mimo konotacji ze szkolnymi akademiami, jest obowiązkowym strojem w szafie każdej kobiety. W zależności od tego, z czym połączymy białą bluzkę, zmienia się jej charakter. Doskonale sprawdza się jako strój służbowy do biura, element wieczorowej kreacji czy casualowy strój w połączeniu z dżinsami. Wielu mężczyzn uważa białą koszulę, w połączeniu z męskimi dodatkami: dużym męskim zegarkiem, krawatem lub garniturem, za niezwykle seksowny damski strój.

Do czego biała bluzka?

Ponadczasowym strojem w połączeniu z białą koszulą jest garnitur. Nieodzowny strój bizneswoman. W zależności od dodatków męskich (spinki, krawat) lub damskich ( apaszka, naszyjnik) zmienia się charakter garnituru. Jeśli macie wątpliwości, czy garnitur jest dla kobiet, przypomnijcie sobie Marlenę Dietrich.

Klasyczne dżinsy w połączeniu z białą bluzką zyskają na elegancji, zwłaszcza w połączeniu ze szpilkami.

Reklama

Niewątpliwą zaletą białej bluzki jest to, że pozwala na wyeksponowanie własnego stylu, jest jak czysta karta, którą sama możesz zaprojektować.

Zobacz galerię białych bluzek

Na podstawie "Lekcji stylu" Jolanty Kwaśniewskiej wydanej przez wydawnictwo Media Pascal.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: garnitur | strój | biała | moda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy