Reklama

Reklama

Czarna lista prezentów

Czas prezentów tuż, tuż - ale wbrew utartym schematom powiedzenie, że każdy prezent cieszy, jest co najmniej przesadą. I nie chodzi tylko o nieznajomość gustu - są takie rzeczy, których kupować nie należy.

Oczywiście najlepiej po prostu dowiedzieć się, co dana osoba chciałaby dostać. Ale problem pojawia się wtedy, kiedy prezent ma być niespodzianką albo kiedy przyszły obdarowany mówi: a, co tam chcesz, to mi kup... No i co tu zrobić? No cóż, w tej sytuacji najlepiej zacząć od tego, czego kupować nie należy:

Reklama

Perfumy, woda toaletowa - ich wybór jest sprawą bardzo osobistą i jeśli nie wiecie na pewno, jakiego zapachu używa osoba, której chcecie kupić taki prezent - nie ryzykujcie. Nawet najdroższy, jeśli nie będzie tym właściwym, nie ucieszy.

Dezodorant, mydło, żel pod prysznic - też są dyskusyjne i uważane za podarunki w złym guście. Mogą być odczytane jako sygnał "umyj się"... A chyba nie o to chodzi.

Książka kucharska - też może zostać odczytana jako przytyk, że gotowania trzeba się jeszcze poduczyć. Zdecydowanie nie należy kupować młodym mężatkom i... własnym dziewczynom. Chyba że zbierają.

Bielizna - prezent z gatunku intymnych. Może go ofiarować tylko ktoś bardzo bliski, bo inaczej może on być zrozumiany dwuznacznie... Przy tym trzeba dobrze znać nie tylko gust obdarowanej osoby, ale i wymiary, co przy bieliźnie nie jest takie łatwe: w grę wchodzi przecież obwód pod biustem, rozmiar miseczek i obwód bioder, a najlepiej dodatkowo w ogóle rozmiar, jaki nosi dana osoba, bo to znacznie ułatwia zadanie. A z tym, jak wiadomo, bywa różnie...

Kosmetyki tak zwane kolorowe, czyli cienie do powiek, szminki, tusz do rzęs - Tutaj jest prawie taki sam kłopot jak z perfumami: trzeba znać ulubioną firmę, ulubioną kolorystykę, wiedzieć, czy woli na przykład cienie perłowe czy matowe i jakie już ma, a jakie jeszcze warto kupić...

Książki na temat seksu - też mogą być odebrane dwuznacznie, a już szczególnie jeśli książkę taką dostanie mężczyzna od swojej dziewczyny, to może być nieprzyjemnie...

Warto pamiętać o tym wybierając się na przedświąteczne zakupy, żaby radość obdarowanego, z tego, co znajdzie pod choinką nie była udawana..

Lilia Łada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje