Reklama

Reklama

Czy rodziłaś przez cesarkę?

Cesarka to poważna operacja, dlatego będziesz inaczej traktowana niż mamy, które rodziły dzieci naturalnie.

Cesarka to poważna operacja, dlatego będziesz inaczej traktowana niż mamy, które rodziły dzieci naturalnie.

• po zabiegu zostaniesz przewieziona na salę pooperacyjną.

Będziesz tam przebywać przez 12 godzin, leżąc nieruchomo w łóżku. pielęgniarka założy ci cewnik, zostaniesz też podłączona do aparatury, kontrolującej czynność serca i ciśnienie krwi. po 1-2 godzinach zacznie mijać znieczulenie, które dostałaś przed cesarką.

• Maluszek będzie obok ciebie lub na sali noworodkowej

(w zależności od zwyczajów szpitala), ale co jakiś czas położna przyniesie ci go do karmienia. podawanie piersi, leżąc na wznak, nie jest proste, ale nie zniechęcaj się. Gdy już będziesz mogła wygodnie się ułożyć na boku lub usiąść, pójdzie wam lepiej.

Reklama

• 12 godzin po porodzie pielęgniarka zdejmie cewnik i poleci ci wstać z łóżka.

Choć wyda ci się to niemożliwe do zrealizowania (szwy będą ciągnąć, a brzuch boleć) - zmuś się. Im szybciej zaczniesz się ruszać, tym mniejsze ryzyko pojawienia się zrostów. Siostra zaprowadzi cię do łazienki, byś się załatwiła i umyła. potem zostaniesz przewieziona na salę, gdzie czekać na ciebie będzie dziecko i... posiłek. po zabiegu cesarskiego cięcia spodziewaj się tylko kleiku ryżowego i sucharków, ale kilkanaście godzin przymusowgo postu sprawi, że taki zestaw wyda ci się wyjątkowo smaczny.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: cesarskie cięcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy