Reklama

Reklama

Jaki zapach dla jakiej kobiety?

Kwiaty dla kobiety delikatnej, owoce dla naturalnej - znajdź swoją rodzinę zapachową.

Czy zdarzyło ci się kiedyś poczuć fantastyczny zapach perfum koleżanki, popędzić do drogerii i... doznać zawodu? Okazało się bowiem, że po pierwsze, zapach ten wcale już nie wydaje ci się taki ładny, a po drugie, nie są to perfumy, które chciałabyś sobie kupić. Dzieje się tak z kilku powodów.
Perfumy tworzą z naturalną, indywidualną wonią skóry, niepowtarzalną kompozycję, inną dla każdego człowieka. To dlatego zapach wąchany z flakonika może już się nie wydawać tak interesujący jak ten, którym otoczona była koleżanka.

Reklama

Ponadto aromat tworzy pewną całość z osobowością, nastrojem i wyglądem kobiety. To dlatego zapach, jaki nosi na sobie lubiąca prowokować kobieta, nie będzie tym, którego chciałaby użyć osoba delikatna i romantyczna.

Rozważna czy romantyczna?

Innymi słowy - to, co podoba nam się na innych, niekoniecznie jest tym, co chcielibyśmy mieć na sobie. Jak więc zdecydować, co naprawdę nam się podoba i będzie do nas pasowało? Oczywiście trzeba zaufać swojemu nosowi i sumiennie obwąchiwać flakoniki perfum w poszukiwaniu tych jedynych.

Można także poszukać inspiracji, wspierając się na istniejących rodzinach zapachowych, którymi posługuje się marka Guerlain. Trzeba jednak pamiętać, że perfumy wiele mówią nie tylko o tym, jakie jesteśmy, ale także o tym, jakie chciałybyśmy być. Niekoniecznie musimy być takie, jak opisane poniżej typy - ważne raczej, by ten właśnie typ nam się podobał, by poprzez niego opisywać swoją kobiecość, także tą, której na co dzień nie pokazujemy.

Kobieta delikatna

Uwielbia przyrodę. Ale nie dziką dżunglę czy wysokie góry - raczej łąkę pełną kwiatów, po której prostą ścieżką dojść można do cichej, bezpiecznej chatki. Kocha spokój, ciszę, łagodną muzykę. W takim otoczeniu osiąga prawdziwą harmonię, do której dąży przez całe życie. Ceni delikatność, nobliwą prostotę - w stroju skłania się ku wdzięcznym sukienkom, zwiewnym tkaninom w pastelowych kolorach lawendy, bieli i różu.

Romantyczna i dziewczęca, bardzo uczuciowa. Najbardziej smakują jej potrawy w wyważonych i łagodnych smakach. Kocha zdjęcia, bibeloty, przechowuje pamiątki. Jeśli czujesz się taką osobą lub za taką formą kobiecości tęsknisz - wypróbuj zapachy z rodziny kwiatowej.

Kobieta drapieżna

Prawdziwe przeciwieństwo kobiety delikatnej. To, co wyważone, pastelowe i bezpieczne, najzupełniej ją nudzi. Chce prowokować, zwracać na siebie uwagę i być podziwiana. Potrzebuje publiczności - za nic więc nie dałaby się zamknąć w wiejskiej chatce. Jej żywioł to miasto. W strojach z akcentów naturalnych wybiera desenie zwierzęce - z przyjemnością odziewa się w cętki i sztuczne futerka. Wybiera kolory zdecydowane i kontrastujące - czernie, czerwienie, mocne odcienie niebieskiego. Nie boi się eksperymentować. Lubi swoją kobiecość i wie, że jest sexy.

Najlepiej czuje się w designerskich wnętrzach, lubi markowe gadżety, wyraziste dodatki, mocną biżuterię i ostry makijaż. Jej ulubione potrawy to te pikantne, mocno przyprawione. Jeśli to cała ty lub taką właśnie chciałabyś się widzieć, wypróbuj zapachy z rodziny orientalnej.

Kobieta zakorzeniona

Wie, czego chce. Nie łatwo jej zaimponować. Ceni rzeczy dobre i trwałe, niekoniecznie markowe. Nie podąża ślepo za modą - stawia na jakość i klasykę. Kocha otwarte przestrzenie, wolność i niezależność. Nie czuje potrzeby, by się wyróżniać - wie, że osoby, na których opinii jej zależy, potrafią docenić jej klasę i styl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje