Reklama

Reklama

Londyn: Znani mrugają na wystawie

"Mrugnięcie" to tytuł wystawy w londyńskim Instytucie Sztuki Współczesnej. Jej autorem jest Simon Boswell, brytyjski kompozytor.

Ekspozycja składa się z kilku instalacji wideo. Przedstawiają one w zwolnionym tempie nagrania znanych osobistości z życia politycznego i społecznego, tuż przed wygłoszeniem przez nich ważnych przemówień.

Reklama

Na ekranach monitorów sugestywnie mrugają między innymi prezydenci USA: Bush przed przemówieniem 11 września 2001 roku i Nixon broniący swej reputacji podczas afery Watergate, a także królowa Elżbieta II, która zamiera na moment przed zwróceniem się do poddanych po śmierci księżnej Diany.

Każdej instalacji towarzyszy specjalnie skomponowana do niej muzyka, a uchwycony przez kamerę moment jest zapętlony tak, aby stworzyć wrażenie wieczności.

Zdaniem autora wystawy, "Mrugnięcie" jest prowokacją, która zmusić ma widza do zastanowienia się nad istotą chwili. Zdaniem naukowców człowiek mruga średnio 15 tys. razy dziennie. Artysta mówi, że w każdym z tych momentów możemy przegapić coś istotnego.

Dowiedz się więcej na temat: wystawy | mrugnięcie | Londyn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje