Reklama

Reklama

Mężczyzna... Obalamy mity

Nie przywiązuje wagi do uczuć, nie lubi rozmawiać, zdradza swoją partnerkę, boi się stałych związków, relaksuje się tylko przy meczu, piwie i kumplach, no i nie chce mieć dzieci. Czy naprawdę tacy są mężczyźni?

Stereotyp faceta jako gruboskórnego i pozbawionego uczuć, sentymentów i potrzeby bliskości jest dość rozpowszechniony wśród kobiet. Kobiety chętnie podtrzymują ten obraz w swojej świadomości. Jednocześnie marzą o ciepłym, odpowiedzialnym mężczyźnie, który spłodzi syna, zasadzi drzewo i zbuduje dom. Czy osiągnięcie kompromisu między tymi dwoma biegunami jest rzeczywiście tak trudne?

Reklama

Zapytaliśmy o to samych zainteresowanych, mężczyzn.

Mężczyzna umie kochać

- Kiedy zobaczyłem Maćka, mojego synka, który na tym świecie był dopiero kilka minut, wszystko się zmieniło. Świat stanął na głowie, a we mnie narodziło się coś całkiem nowego - wspomina 30-letni Krzysiek. Teraz Maciek ma pięć lat, a jego tata nadal uważa go za najważniejszą istotę na ziemi. Obok swojej żony.

Uczucia, dbałość o rodzinę i czułość nie są niczym złym. Ale stały związek to wielka odpowiedzialność i wielkie wyzwanie. Dlatego wielu wybiera życie z dnia na dzień. Taką postawą wobec życia często kieruje strach. Strach przed odrzuceniem, wyśmianiem. Ale tych "odważnych" mężczyzn jest jednak większość.

Dlatego 35-letni Andrzej jest oburzony: - Kobiece pisma rozpisują się o niedojrzałości dzisiejszych mężczyzn, a dziewczyny chętnie w to wierzą, znajdując w tym usprawiedliwienie dla niepowodzeń, jakie przeżywają ich związki. A o nowoczesnych kobietach, które nie chcą rodzić dzieci, co powiemy? Czy nazwiemy je dojrzałymi?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje