Reklama

Reklama

Mężczyźni wolą synów

Ojcowie nieślubnych dzieci znacznie chętniej żenią się z ich matkami, gdy dziecko jest chłopczykiem, a nie dziewczynką - ogłosiły dwie amerykańskie ekonomistki z University of Washington. Z ich badań wynika także, że dziewczynki częściej wychowują się w biedzie.

Wyniki badań ekonomistek z University of Washington zostały opublikowane w majowym numerze czasopisma "Demography". Wynika z nich, że mężczyźni bardziej cenią synów. Kobiecie łatwiej znaleźć męża - niekoniecznie biologicznego ojca dziecka - jeśli ma syna. Być może - zdaniem amerykańskich ekonomistek - rodzice są przekonani, że to chłopcy bardziej potrzebują ojca, niż dziewczynki.

Reklama

W ramach swych najnowszych badań dwie ekonomistki przeanalizowały dane o 600 nieślubnych dzieciach i stwierdziły, że prawdopodobieństwo zawarcia potem ślubu przez ich matkę i ojca jest aż 42 razy większe, gdy dziecko jest chłopcem, niż gdy jest to dziewczynka.

Elaina Rose i jej koleżanka Shelly Lundberg ustaliły już też, że ojcowie chłopców wydają więcej pieniędzy na rodzinę i częściej pracują w nadgodzinach niż ojcowie dziewczynek.

Niektórzy mężczyźni uważają zapewne biologicznego syna za przepustkę do nieśmiertelności i myślą o nim: To jestem malutki "ja" - tłumaczy Rose.

Dowiedz się więcej na temat: dziecko | dziewczynki | ojcowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje