Reklama

Reklama

Miłość krótsza niż lato

Romantyczne spacery brzegiem morza o zachodzie słońca, pocałunki i zapewnienia, że to największa miłość życia... Czy wakacyjne uczucie ma szanse przerodzić się w trwały związek na dobre i złe, i szarą codzienność? Czy może z góry skazane jest na zapomnienie wraz z powrotem do zwykłych obowiązków?

Któż z nas nie przeżył wielkiej letniej miłości... Wiele z nich zakończyło się wraz z pierwszym dzwonkiem. Były jednak i takie, które trwały dużo dłużej - reanimowane listami ( to w czasach, kiedy nie było jeszcze e-maili i sms-ów), krótkimi spotkaniami i, w głównej mierze, wspomnieniami.

Wakacyjna miłość to, zdaniem seksuolog Aliny Henzel - Korzeniowskiej, rodzaj cudownego zauroczenia, fascynacji erotycznej, którą, z jednej strony trudno jest kontynuować po powrocie do rzeczywistości osobistej i zawodowej. Z drugiej zaś strony, jak to z fascynacjami erotycznymi bywa, szybko gasną lub zmieniają się w nowe zauroczenia. Letnie uczucie według seksuolog przede wszystkim oznacza - przemijające. Żarliwe jedynie w sferze erotycznej, a i to na chwilę.

Reklama

Zobacz, co o wakacyjnych związkach mówi seksuolog:

O dylematach zakochanych: czy to tylko wakacyjny flirt, czy wielka miłość przeczytasz w zakładce Letnie wieczory

Co dalej z tą miłością...

Przeniesienie relacji wakacyjnych na "zwykłe" życie nie jest proste, ale, jak podkreśla Alina Henzel - Korzeniowska, nie jest niemożliwe. Wymaga z pewnością dużo samozaparcia i pracy. O sposobach na budowanie związku przeczytasz w zakładce Wakacyjny epizod?

Zaś dla niepewnych swoich uczuć i pozycji letniego związku przygotowaliśmy quizy - Zakochani, zakochani

Jeśli chciałabyś, żeby uczucie, które połączyło was podczas wakacji przetrwało, ale nie wiesz, co zrobić, by zatrzymać go przy sobie, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi. szukaj ich w zakładce On będzie mój! Warto także sprawdzić wasze seksdopasowanie.

Na koniec jeszcze proponujemy spojrzeć w przyszłość. Przeczytaj horoskop miłosny sprawdź , jakie losy czekają twój letni związek.

Wszystkim zakochanym życzymy powodzenia!

AP

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy