Reklama

Reklama

Ostra jazda bez trzymanki

Danuta Hojarska, posłanka Samoobrony, opowiedziała w Sejmie o incydencie, który miał miejsce w jednej z warszawskich restauracji. Dziennikarz "Faktu" robił jej zdjęcia w toalecie, a potem się z nią szarpał. Na dowód pokazała sińce na ramieniu i udzie.

Dziennikarz również twierdzi, że został pobity. Policja informuje, że prowadzi dwa postępowania: o naruszenie nietykalności cielesnej posłanki oraz o naruszenie nietykalności i zniszczenie aparatu fotograficznego dziennikarza. Przebieg zajścia przez każdą ze stron jest przedstawiany inaczej, ale wiadomo, jaki był początek. Dziennikarz wszedł za posłanką do toalety i robił jej zdjęcia w sytuacji, w której chyba nikt z nas nie chciałby być fotografowany.

Reklama

Redaktor naczelny "Faktu" stanął w obronie swojego pracownika na właściwym "Faktowi" poziomie: "Rewelacje pani Hojarskiej są śmiechu warte. Jeśli ona zarzuca, że została pobita, to jest to ewidentna głupota." W obronie Hojarskiej nikt nie stanął. Ale nie znaczy to, że ten absurdalny incydent, świadczący dramatycznie o upadku naszych obyczajów, niezależnie od tego, kto pierwszy zaczął szarpać kogo, nie był szeroko komentowany. Był. Lecz komentarze nie dotyczyły przekraczania granic prywatności. Wybitni satyrycy i felietoniści chwycili za pióro tylko po to, by szydzić z posłanki Hojarskiej, która poszła do toalety. W toalecie, wiadomo, trudno się obronić. Człowiek z natury rzeczy narażony jest na śmieszność. A jeszcze ktoś taki jak posłanka Hojarska! Kto lubi posłankę Hojarską? Nie widzę. No to można bezkarnie drzeć z niej łacha. Niech śmieją się nie tylko czytelnicy "Faktu", ale też "Polityki" i "Przekroju". Toż wszyscy mamy równe prawo do śmiechu z kobiety, która poszła do toalety, a potem jeszcze miała za złe, że robiono jej tam zdjęcia. A na dodatek pokazywała siniaki! Toż to ubaw na całą Polskę! Ogólnonarodowe śmiechowisko, w którym może wziąć udział czytelnik każdej gazety.

Dowiedz się więcej na temat: toalety | jazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje