Reklama

Reklama

Pięć mitów o małżeństwie

Czy zmiana statusu z wolnej na mężatkę to zmiana na lepsze? Czy od tej pory przyszłość będzie świetlana a związek satysfakcjonujący? W przekonaniu niezamężnych tak. A jak jest naprawdę?

Rozprawmy się z głównymi mitami związanymi z małżeństwem.

Reklama

Twój związek będzie lepszy, jak będziecie małżeństwem

Eksperci zwracają uwagę, by przyjrzeć się związkowi zanim zwiążecie się węzłem małżeńskim. Jeśli zauważasz, że związek nie jest idealny i tak naprawdę wymaga od ciebie mnóstwo poświęcenia nie łudź się, że wraz ze zmianą statusu cywilnego jakość związku się polepszy. Najprawdopodobniej nie zmieni się na lepsze ani związek, ani twój wybranek. Oczywiście można próbować zmian na lepsze przez doradztwo, pracę nad ulepszeniem wzajemnej komunikacji i przepływu informacji, ale samo magiczne słowo 'małżeństwo' nie zmienia charakteru związku.

Finansowo będzie ci się lepiej powodziło

Oczywiście są takie szanse i oby tak było. Niemniej najczęściej wiąże się małżeństwo ze spadkiem poziomu życia partnerów. Rozejrzyj się wokół siebie - większość żon i matek pracuje, gdyż dla utrzymania gospodarstwa domowego, a z czasem i gromadki dzieci, konieczne jest zwiększenie dochodów.

Wraz z mężem będziecie się dzielić wszystkim

Całkiem możliwe, że twój przyszły mąż zechce spędzać czas w sposób, jaki jest twoim ulubionym. To prawdziwe szczęście. Ale nie licz na to, rzadko się to zdarza. Przecież twój partner przez sam fakt, że stał się mężem, niekoniecznie musi podzielać twą pasję do nurkowania, skakania ze spadochronem czy kupowania antyków. Tak, jak i ty niekoniecznie lubisz spędzać czas przez telewizorem wpatrzona w tłumek goniących po boisku za piłką. Zamiast prób dostosowywania się do oczekiwań połówki należy dbać i rozwijać swe zainteresowania i zdolności, nawet jeśli robi się to w towarzystwie znajomych czy przyjaciół.

Inne rzeczy w twoim życiu zajmą odpowiednie miejsce

Samo małżeństwo nie uczyni naraz z twojej pracy superinteresującego zajęcia ani nie sprawi, że twoja siostra będzie mniej samolubna, a matka bardziej wyrozumiała. Niby wydaje się to oczywiste, lecz zadziwiająca ilość ludzi spodziewa się rozpoczęcia jakiegoś wyjątkowego życia tuż po miesiącu miodowym. Nie spodziewaj się też po tych, którzy namawiali cię do małżeństwa, że będą się inaczej i lepiej odnosić w stosunku do ciebie.

Już nikt nie będzie cię pociągał

Mówi się, że wszyscy małżonkowie nieustannie balansują pomiędzy stanem pożądania i wiernością, jako że małżeństwo jest dokonywaniem wyboru, by być wiernym. Prawdopodobnie nieraz zdarzy się, że poznasz kogoś, kto cię zainteresuje, zainspiruje, na widok kogo poczujesz wzmagającą się falę ciepła i rozkoszy. I bynajmniej nie będzie to twój partner. Nigdy jednak nie dowiesz się, czy osoba ta była ci pisana w jakimś równolegle istniejącym świecie. Czasem jednak może dojść do takiej konfrontacji...

Dowiedz się więcej na temat: małżeństwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje