Reklama

Reklama

Sezon konfliktów

Lato to dość trudny czas w kontaktach z teściową. Być może wyjeżdżacie na urlop całą rodziną. Albo też ona zabiera wnuka nad morze czy w góry lub spędza z nim całe dnie, skoro przedszkole jest zamknięte.

To nie musi jednak oznaczać ciągłych kłótni. Jeśli wyjeżdżacie razem, spróbuj dokładnie ustalić, jak zamierzacie spędzić czas. Ludzie bardzo różnie rozumieją słowo "odpoczywać". Jedni chcą po prostu leżeć na plaży, inni zwiedzać od świtu do nocy. Ustalcie przed wyjazdem, co chcecie robić. Powiedz też jasno: "To, że jedziemy razem, nie znaczy, że cały czas spędzimy wspólnie".

Wakacje z babcią

Wysyłając dziecko z babcią na wczasy, powiedz jej, jak bardzo jesteście obydwoje za to wdzięczni - opieka nad wnukiem nie jest obowiązkowa. To ociepli wasze stosunki, ale pokaże też teściowej, że nie jest drugą matką, przypomni jej, że musi respektować wasze zdanie, np. co do tego, co dziecku wolno jeść.

Reklama

Nie krytykuj

Nie krytykuj teściowej przy dziecku. Teraz, gdy niecodzienna wakacyjna sytuacja sprzyja konfliktom, szczególnie na to uważaj. Jeśli wymiana zdań staje się gorąca, zaproponuj rozmowę w drugim pokoju. Maluch musi szanować babcię, a nie nauczy się tego inaczej, niż patrząc na rodziców.

Mam dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje