Reklama

Reklama

Twoje włosy latem

Słona woda, wiatr i zdradliwe promienie ostrego słońca. Nic dziwnego, że po takiej dawce szkodliwych czynników twoje włosy są suche i zniszczone. Możesz jednak temu zapobiec!

Sezon urlopowy rozpoczął się na dobre- biura turystyczne już kuszą ciekawymi ofertami. Myślisz o wyjeździe do słonecznych, nadmorskich miejscowości? Marzy ci się wypoczynek na rozgrzanej do czerwoności plaży? Świetnie, ale musisz pamiętać o tym, by odpowiednio przygotować swoje włosy na wakacje.

Reklama

Uważaj na słońce!

Największym wrogiem włosów jest słońce. A wszystko przez szkodliwe promieniowanie. Dlatego też, zanim zaczniesz się opalać pomyśl nie tylko o tym, by posmarować twarz i całe ciało olejkiem z filtrem UVA i UVB. Zabezpiecz także swoje włosy przed działaniem szkodliwego promieniowania. Taką ochronę zapewniają specjalne mgiełki i inne preparaty w sprayu. Rozprowadzenie ich jest dziecinnie proste i nie zajmuje wiele czasu. Ponadto kosmetyki mają przyjemną, lekką i nawilżającą formułę, a przy okazji pięknie pachną. Zabieg możesz, a nawet powinnaś, powtarzać kilkakrotnie w ciągu dnia.

Podczas urlopu w upalnej, nadmorskiej okolicy egzamin zdają też pianki. Oczywiście, najlepsze są kosmetyki ze specjalnych, letnich serii. Ich dobroczynne działanie jest podwójne - nie tylko pomagają w ułożeniu efektownej fryzury, ale też chronią strukturę włosa przez nawilżenie.

Jeśli zaś chcesz postawić na solidniejszą ochronę, gdzie cenne dla włosa składniki są stężone, nie zapomnij o maskach. Każda szanująca się firma kosmetyczna ma w swojej ofercie tego typu produkt. Wystarczy zastosować kosmetyk raz lub dwa razy w tygodniu, by odpowiednio zatroszczyć się o włosy.

Letnia pielęgnacja

A jak powinna wyglądać podstawowa pielęgnacja latem? Nie łudźmy się, że nasz zwykły rodzinny szampon wystarczy - na urlop polecamy zabrać specjalny wzmacniający szampon, stworzony specjalnie do stosowania podczas wakacji. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że po powrocie z urlopu nie będziemy musiały myśleć o zmianie fryzury.

Zastanówmy się też nad zastosowaniem odżywek z tej samej serii. Najlepsze są oczywiście takie, które nie wymagają spłukiwania. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Dobroczynne składniki zostają dzięki temu zatrzymane na powierzchni włosa zdecydowanie na dłużej. Kosmetyki letnie mają jeszcze jedną poważną zaletę- ich formuła jest lekka, przez co włosy nie są obciążone i wyglądają na świeże i zadbane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje