Reklama

Reklama

Uśmiech przed narodzinami

Już wkrótce albumy fotograficzne świeżo upieczonych rodziców będą się mogły wzbogacić o ujmujące zdjęcia swoich dzieci, zrobione, zanim jeszcze przyszły na świat.

Technika Three D Ultrasound, czyli usg trójwymiarowe, stosowana m.in. w jednej z londyńskich klinik umożliwiła zarejestrowanie uśmiechu nienarodzonego dziecka.

A efekty są zdumiewające. Dzięki niej naukowcy zyskali dowód, że nienarodzone dzieci potrafią się uśmiechać. - Jesteśmy wręcz zachwyceni. Kiedy widać, że dziecko się uśmiecha, to wszyscy zaczynają się tak bardzo cieszyć, śmiać, że ja też mam kłopoty z kontynuowaniem badań brzuchów pacjentek. A mężowie, którzy zazwyczaj stoją w kącie gabinetu, rzucają się do monitora, by sprawdzić, co się dzieje - mówił profesor Stuart Campbell.

Reklama

Do tej pory naukowcy sądzili, że noworodki uczą się uśmiechać, naśladując swoje matki. Zazwyczaj następuje to dopiero po szóstym tygodniu życia dziecka. Teraz okazuje się, że dzieci potrafią to robić samodzielnie już w brzuchu matki. Potem jednak najwidoczniej musza się oswoić z nową sytuacją, najwidoczniej tuż po urodzeniu nie jest im do śmiechu....

RMF
Dowiedz się więcej na temat: uśmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje