Reklama

Reklama

Walcz z nudą w czasie podróży

Niemowlakowi możesz urządzić w aucie prawdziwe centrum rozrywki. Lekkie zabawki powieś na wstążkach mocowanych do sufi tu (przyklej je mocną taśmą). Dobrze sprawdzi się także kieszeń na misie i książeczki nakładana na siedzenie przed smykiem.

Zabierz do zabawy dla dziecka coś nowego. Równie interesująca co nowa przytulanka okaże się nieużywana już komórka taty czy album na zdjęcia z kolorowymi postaciami z bajek.

Dwu-, trzylatkowi oprócz zabawek, podróż umilą również audioksiążki albo słuchowiska przeznaczone dla najmłodszych - to doskonały trening dziecięcej wyobraźni. Na długą trasę przygotuj też płyty z ulubioną muzyką dziecka. Smyk z przyjemnością obejrzy także ulubioną bajkę na odtwarzaczu DVD (koniecznie kup słuchawki!). Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zakup przenośnego odtwarzacza, brzdąc może oglądać bajki na iPodzie lub odtwarzaczu mp3. W podróży świetnie sprawdzi się tablica-znikopis (ma przywiązany rysik, który nie upada na podłogę). Starszaki uwielbiają zagadki, liczenie aut i zabawy językowe, np. kolejne osoby mówią wyraz zaczynający się na ostatnią literę poprzedniego. Skutecznym sposobem na nudę są też - podobnie jak u młodszych dzieci - książeczki oraz płyty z dziecięcymi przebojami, np. w wykonaniu Fasolek (płyty szukaj w tym numerze "Mam dziecko").

Reklama

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: zabawy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje