Reklama

Reklama

Walka w tańcu

We wtorek, 21. listopada o 19.00 w poznańskim Muzeum Narodowym Polski Teatr Tańca i Orkiestra Akademii Muzycznej w Poznaniu wstąpią z projektem "Walk@ karnawału z postem".

Artyści w bardzo współczesnej choreograficzno-muzycznej instalacji poszukają odpowiedzi na odwieczne pytanie: dokąd idziemy?

Myśleniem o kondycji ludzkiej, naturze i jej sprzecznościach, tęsknocie do ideału i uleganiu pokusie dysharmonii spektakl nawiązuje do płótna Petera Breughla Starszego - "Walk@ karnawału z postem", a żartem, paradoksem i pastiszem pojawiającym się w kontekście uniwersalistycznego tematu - do tradycji średniowiecznego teatru ludycznego.

"Muzyka płynie, rozpływa się. Wraca tonem nie znoszącym sprzeciwu, nie pozwalającym na wątpliwości. Przechodzi w bluźniercze litanie i jęki. Płynie. Wraca. Mistrz coś mówi. Czy należy mu wierzyć? Ktoś płacze. Ktoś szepcze. Widz czy aktor? (...) To spektakl? Wystawa, która ożyła? Techno party? Pokaz mody? Jarmarczne dziwowisko na rynku? Piekło?" - tak o spektaklu pisała Ewa Obrębowska-Piasecka w poznańskiej "Gazecie Wyborczej".

Reklama

Dystans rodzi większą szansę na refleksję niż lęk, dlatego zachęcamy do wędrówki będącej swoistą grą, nie wolną od ryzyka, sytuacji niespodziewanych i rozwiązań zależnych wyłącznie od decyzji widzów.

www.ticket-art.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje