Reklama

Reklama

Własne "M" wciąż drogie

Najdroższe mieszkania - według raportu internetowego serwisu nieruchomości - są w Sopocie, Zakopanem i Warszawie.

Tam metr kwadratowy kosztuje od 4 do nawet 8 tys. złotych. Płacimy oczywiście nie tylko za standard wykończenia, ale przede wszystkim za lokalizację.

Reklama

Z raportu o rynku mieszkań w wybranych miastach Polski, przygotowanym na podstawie analizy 6600 ofert sprzedaży, wynika, że średnia cena za metr kwadratowy najwyższa jest w Sopocie (6540 tys. zł), Władysławowie (4850 zł), Zakopanem (4360 zł), Poznaniu (4230 zł) i Warszawie (3747 tys.).

W Poznaniu za apartament w ciekawej lokalizacji - np. wśród zieleni nad Wartą - trzeba zapłacić nawet powyżej 5 tys. za metr kwadratowy. Jednak chętnych jest niewielu. Ale wystarczy oddalić się od centrum, aby ceny mieszkań były niższe: w śródmieściu za niewykończone mieszkanie - bez drzwi wewnętrznych, podłóg i białego montażu - trzeba zapłacić ok. 3,1 tys. za metr; 2,5-2,7 tys. kosztują mieszkania na obrzeżach Poznania.

Oczywiście tańsze są mieszkania używane: można je kupić już za 2,2 tys. złotych za metr kwadratowy. Bardziej atrakcyjną cenę mają już tylko lokale w wieżowcach z wielkiej płyty na mało malowniczych miejskich sypialniach. Ponadto - jak mówi przedstawicielka jednego z poznańskich biur nieruchomości - im mieszkanie jest większe i położone na wyższej kondygnacji, tym cena metra kwadratowego jest niższa - spada nawet poniżej 2 tys. złotych.

Dowiedz się więcej na temat: mieszkanie | Sopot | Warszawa | Zakopane | nieruchomości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje