Reklama

Reklama

Z życia modelek

Pisząc książkę "Zwycięzca jest sam", której głównym tematem jest kult gwiazd, dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy o życiu modelek, które są częścią kolektywnej świadomości. Chociaż są to bardzo różne kobiety, ich dzień wygląda podobnie.

A. Przed pójściem spać modelka smaruje twarz specjalnym kremem, który nawilża pory w skórze. W ten sposób od młodego wieku modelka uzależnia się od sztucznych substancji. Po obudzeniu modelka wypija filiżankę czarnej kawy bez cukru i je płatki z owocami. Dzięki temu jedzenie, które spożywa później w ciągu dnia przechodzi szybko przez jej jelita. Modelka waży się trzy lub cztery razy dziennie i wpada w depresję na wieść o tym, że przytyła choćby o jeden gram.

B. Modelka wie, że jej los zależy od nowych twarzy i tendencji w modzie. Dlatego nieustannie udowadnia, że jej talent nie ogranicza się do paradowania na wybiegu. Modelki błagają swoich agentów, żeby załatwił im przesłuchanie. Każda modelka marzy o tym, żeby zagrać w filmie i pragnie udowodnić, że jest świetną aktorką.

Reklama

C. W przeciwieństwie do tego, co ludzie mówią, modelka płaci za swoje podróże, hotele i wszystkie sałatki. Asystenci projektantów mody zapraszają modelki na casting i wybierają te, które wezmą udział w pokazie mody albo sesji fotograficznej. Podczas pokazów modelki są oceniane przez ludzi, którzy najczęściej mają zły humor i wyżywają się na nich. Ci ludzie nigdy nie wspierają modelek ani nie mówią im miłych rzeczy. Najczęściej wypowiadają słowo "straszne".

D. Rodzice modelki są dumni z córki, która robi karierę. Żałują, że kiedyś byli przeciwko temu. Teraz ich córka zarabia i pomaga całej rodzinie. Chłopak modelki bywa zazdrosny, ale stara się kontrolować swoje uczucia. Wie, że związek z modelką wpływa pozytywnie na ego. Przyjaciółki zazdroszczą modelce - skrycie lub otwarcie.

E. Modelka chodzi na wszystkie przyjęcia, na które została zaproszona. Zachowuje się tak, jakby była kimś bardzo ważnym, ponieważ nie ma oparcia w sobie. Na przyjęciu modelka przechadza się z kieliszkiem szampana, ale robi to na pokaz. Wie, że alkohol zawiera kalorie, więc najchętniej pije wodę mineralną (chociaż gaz w wodzie mineralnej nie wpływa na wagę, zmienia natychmiast kształt brzucha) .

G. Modelka źle śpi w nocy. Ma to związek z pigułkami. Modelki słyszą nieustannie historie o anoreksji - chorobie dotykającej wyjątkowo często kobiety w tym zawodzie. Anoreksja to choroba nerwicowa. Jej objawem jest obsesja na temat wagi i wyglądu. Organizm chorej osoby nie jest w stanie przyjmować jedzenia. Modelki mówią sobie, że ich to nie spotka, ale pierwsze symptomy pojawiają się często niezauważalnie.

H. Po okresie dzieciństwa modelka wkracza do świata sławy i luksusu. W jej życiu nie ma okresu dorastania i młodości. Kiedy pojawiają się pytania dotyczące planów na przyszłość, modelka ma gotową odpowiedź: "Chcę studiować filozofię na uniwersytecie. Pracuję w ten sposób, żeby zdobyć pieniądze na studia." Modelka zdaje sobie sprawę, że to, co mówi, jest nieprawdą. W jej życiu nie ma miejsca na naukę. Rano uczestniczy w przesłuchaniach, a popołudniu w sesjach fotograficznych. Poza tym musi chodzić na przyjęcia. Dzięki temu jest dostrzegana i podziwiana.

Ludzie wyobrażają sobie, że życie modelek przypomina piękną bajkę. Naprawdę w to wierzą. Ale zdarza się, że któryś z pisarzy próbuje dociec, jak jest naprawdę. Po długim wahaniu modelka w końcu przyznaje: "Urodziłam się po to, by zostać aktorką. Dlatego udaję, że ten straszny zawód jest najwspanialszą rzeczą, jak mnie spotkała."

Jak zmierzyć miłość?
- Zastanawiam się często, czy byłbym w stanie kochać tak jak ty - powiedział uczeń do hinduskiego mistrza.
- Nie ma nic oprócz miłości - odparł mistrz. - To miłość sprawia, że kula ziemska się kręci, a gwiazdy tkwią na niebie.
- Wiem o tym. Ale skąd mam wiedzieć, czy moja miłość jest dość silna?
- Zastanów się, czy potrafisz się zatracić w miłości, czy też uciekasz od swoich uczuć. Ale lepiej nie zadawać sobie takich pytań. Miłość nie jest wielka ani mała. Nie można jej zmierzyć tak jak mierzy się szerokość drogi. Jeśli będziesz tak postępować, zobaczysz jedynie słabe odbicie miłości, podobne do odbicia księżyca w jeziorze, ale nie będziesz kroczyć właściwą drogą.

Więcej felietonów szukaj na stronie Wojownika Światła

Wydawnictwo Drzewo Babel

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rzeczy | miłość | modelki | Monika Pietrasińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje