Reklama

Reklama

Zacznij od szafy

Jeśli jest jakiś rodzaj czynności domowych ulubionych przez większość kobiet, to z pewnością są to porządki w garderobie. Taka rewolucja w szafie działa oczyszczająco nie tylko na zasób naszej odzieży, ale także na naszą psychikę.

Za porządkowanie półek z ubraniami zabieramy się spontanicznie lub "planowo". Jedne z nas robią to wtedy, gdy znowu nie mogą czegoś znaleźć, szafa dawno przestała się domykać, z szuflady wciąż coś wystaje, a przed kolejną imprezą okazuje się, że jak zwykle nie mamy co na siebie włożyć. Dla innych układanie w kosteczkę sweterków i wieszanie równiutko wieszaczków to sposób na uspokojenie i pozbieranie rozbieganych myśli.

Reklama

Prawdziwe czystki w szafie przeprowadzamy zwykle wtedy, gdy chcemy coś zmienić w swoim życiu - zaczynamy wtedy od wyrzucenia "starych" ciuchów, a powstałą po nich pustkę zapełniamy nowymi zdobyczami ze sklepu. Są też oczywiście porządki sezonowe, zwłaszcza te na wiosnę i jesień, gdy robimy w szafie przetasowanie. Pewnie nie tak często, jakby tego życzyli sobie kreatorzy mody, próbujemy swoją garderobę dostosować również do panujących trendów.

Z ciuchami rozstajemy się radykalnie - wyrzucamy na śmietnik, oddajemy znajomym czy w czasie zbiórki dla biednych. Częściej jednak to rozstanie odsuwamy w czasie - ubrania najpierw lądują w bardziej odległe zakątki, potem na strychu czy pawlaczu, aż wreszcie, gdy okazuje się, że przez ostatnie miesiące ani razu ich nie zakładałyśmy, decydujemy się ich ostatecznie pozbyć.

Szczególnie trudno pożegnać się z ulubionymi rzeczami, które są już bardzo wysłużone, poplamione czy podziurawione. Zwykle przy takich porządkach wychodzą na jaw kolejne chybione zakupy - ciuchy, które jeszcze w sklepie nam się bardzo podobały, ale w domu straciły jakoś swój urok, rzeczy, które z niczym nie udało nam się skompletować albo do których nigdy nie mogłyśmy - mimo mocnych postanowień - dopasować swojej sylwetki.

Po raz kolejny też okazuje się, że tak naprawdę na co dzień używamy tylko kilku rzeczy, a cała reszta tylko wypełnia szafę.

Oczyszczenie garderoby z ciuchów zbytecznych albo w ogóle nie wykorzystywanych sprzyja porządkowaniu własnego życia, rozwiązywaniu różnych problemów i podejmowaniu decyzji. Robiąc wolne miejsce na półkach, stajesz się bardziej otwarta na to, co nowe. Pakując stare ciuchy, zwykle kojarzące się z określonymi osobami czy sytuacjami, zamykasz w swoim życiu kolejne rozdziały.

Od czegoś trzeba przecież zacząć - łatwiej najpierw pozbyć się niemodnej sukienki niż "nietrafionego" partnera. W szafie zostaw jedynie ulubione ciuchy, w życiu - skup się jedynie na rzeczach naprawdę istotnych.

Dowiedz się więcej na temat: porządki | ciuchy | szafy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje