Reklama

Reklama

Zdążyć przed balem

Zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym pomagają się odprężyć, wzmacniają system odpornościowy i w komfortowy sposób przygotowują do mroźnych, zimowych dni. Warto pomyśleć o nich już teraz gdy za pasem studniówka.

Jeśli chcesz zabłysnąć podczas balu, nie możesz zabiegów pielęgnacyjnych odkładać na ostatni tydzień przed balem.Uzyskanie optymalnych efektów pielęgnacyjnych wiąże się z wykonaniem serii zabiegów. Dlatego warto już teraz, na kilka tygodni przed świętami, odwiedzić gabinet kosmetyczny i umówić się na zabiegi.

Kosmetyczka zdiagnozuje dokładnie twoją cerę, zaleci zabiegi kosmetyczne i kosmetyki , podpowie jak w domu dbać o twarz, dłonie, stopy i całe ciało. Jeśli do gabinetu zgłosisz się parę miesięcy przed uroczystością , a masz jakieś problemy natury kosmetycznej, to będzie dużo czasu, aby wszystko naprawić lub chociaż zminimalizować problem.

Reklama

Parę dni przed uroczystością nie będzie niestety już takich możliwości.

Pielęgnacja skrojona na miarę

• Jeśli masz cerę skłonną do zanieczyszczania to konieczne będą zabiegi oczyszczania wykonane przez kosmetyczkę. Warto pozbywać się regularnie zaskórników, ponieważ cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt. Częstotliwość tych zabiegów ustali kosmetyczka , uzależnione to jest od typu cery i skłonności do tworzenia się zaskórników. Nawet jeśli zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie, to nie można przewidzieć reakcji skóry. Dlatego taki zabieg trzeba wykonać odpowiednio wcześnie.

• Jeśli cera nie sprawia większych kłopotów to warto zadbać o regularne jej nawilżanie i odżywianie. Zanim specjalistka opracuje indywidualny plan naprawczy, zawsze ocenia jej kondycję i proponuje konkretny program naprawczy.

Dwa tygodnie przed balem

• Trzy, dwa tygodnie przed balem można wzmocnić pielęgnację i zwiększyć częstotliwość zabiegów.

• Z taką samą częstotliwością jak o twarz należy zadbać o dłonie i stopy . Jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki(manicurzystki)

• Dwa tygodnie przed uroczystością możesz umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury .

Ostatni tydzień przed balem

• Tydzień przed balem koniecznie musisz poddać się depilacji zbędnego owłosienia (ciało musi być idealnie gładkie - trzeba wydepilować włosy z nóg, pachwin, pach i jeśli są włoski na przedramionach i ramionach to również należy te włosy usunąć, jeśli masz widoczny wąsik również trzeba się go pozbyć).

Depilacja powinna być obowiązkowa przez cały rok, nie tylko latem, czy z okazji balu... Jeśli nigdy wcześniej nie usuwałaś włosków to eksperymenty zacznij dużo wcześniej, tak aby w dniu uroczystości nie było niespodzianki w postaci podrażnienia skóry czy mieszków włosowych.

• Na ok. pięć, sześć dni przed balem możesz poprosić kosmetyczkę o przyciemnienie henną brwi i rzęs. Kolor brwi koniecznie musi być dobrany do typu urody i koloru włosów. Specjaliści mają do dyspozycji cztery gamy kolorystyczne i z pewnością dobiorą odpowiedni do twojego typu urody.

• Na ok. trzy, dwa dni przed uroczystością umów się z kosmetyczką na regulację brwi. Nie decyduj się na ten zabieg w dniu uroczystości ponieważ po depilacji brwi skóra na łukach brwiowych może być zaczerwieniona.

• Dzień przed balem można już zrobić manicure.

• W dniu balu będziesz musiała zrobić: fryzurę i makijaż.

Aby nie zniweczyć efektu

• Aby nie zniweczyć efektu zabiegów, warto również w domu stosować profesjonalne preparaty polecane przez kosmetyczkę.

Częstym błędem jest stosowanie kremów nieodpowiednich dla danego rodzaju skóry kupionych pod wpływem pięknej modelki reklamującej krem w reklamie, lub sugestii pani sprzedawczyni w drogerii, która nie ma możliwości oceny kondycji skóry klienta.

• Na parę dni przed balem nie powinnaś wprowadzać żadnych nowych kosmetyków do pielęgnacji ani nawet kolorowych do makijażu. Źle dobrane mogą spowodować podrażnienie skóry a nawet uczulenie.

Iwona Jakubiak, kosmetolog, Gabinet Zdrowia i Urody

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy