Reklama

Reklama

Zdążyć przed balem

Zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym pomagają się odprężyć, wzmacniają system odpornościowy i w komfortowy sposób przygotowują do mroźnych, zimowych dni. Warto pomyśleć o nich już teraz gdy za pasem studniówka.

Jeśli chcesz zabłysnąć podczas balu, nie możesz zabiegów pielęgnacyjnych odkładać na ostatni tydzień przed balem.Uzyskanie optymalnych efektów pielęgnacyjnych wiąże się z wykonaniem serii zabiegów. Dlatego warto już teraz, na kilka tygodni przed świętami, odwiedzić gabinet kosmetyczny i umówić się na zabiegi.

Reklama

Kosmetyczka zdiagnozuje dokładnie twoją cerę, zaleci zabiegi kosmetyczne i kosmetyki , podpowie jak w domu dbać o twarz, dłonie, stopy i całe ciało. Jeśli do gabinetu zgłosisz się parę miesięcy przed uroczystością , a masz jakieś problemy natury kosmetycznej, to będzie dużo czasu, aby wszystko naprawić lub chociaż zminimalizować problem.

Parę dni przed uroczystością nie będzie niestety już takich możliwości.

Pielęgnacja skrojona na miarę

• Jeśli masz cerę skłonną do zanieczyszczania to konieczne będą zabiegi oczyszczania wykonane przez kosmetyczkę. Warto pozbywać się regularnie zaskórników, ponieważ cera mocno zanieczyszczona ma nieładny koloryt. Częstotliwość tych zabiegów ustali kosmetyczka , uzależnione to jest od typu cery i skłonności do tworzenia się zaskórników. Nawet jeśli zabieg wykonywany jest bardzo delikatnie, to nie można przewidzieć reakcji skóry. Dlatego taki zabieg trzeba wykonać odpowiednio wcześnie.

• Jeśli cera nie sprawia większych kłopotów to warto zadbać o regularne jej nawilżanie i odżywianie. Zanim specjalistka opracuje indywidualny plan naprawczy, zawsze ocenia jej kondycję i proponuje konkretny program naprawczy.

Dwa tygodnie przed balem

• Trzy, dwa tygodnie przed balem można wzmocnić pielęgnację i zwiększyć częstotliwość zabiegów.

• Z taką samą częstotliwością jak o twarz należy zadbać o dłonie i stopy . Jeśli do tej pory w ogóle nie dbałaś o nie teraz potrzebna będzie intensywna kuracja u kosmetyczki(manicurzystki)

• Dwa tygodnie przed uroczystością możesz umówić się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury .

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje