Reklama

Reklama

Cała przyjemność z łyżew!

Nie jest łatwo nauczyć się jeździć na łyżwach, to prawda. Ale jak już się pozna smak lodowej przygody, to nie sposób nie korzystać z jej dobrodziejstw. Zwłaszcza, kiedy ma się do dyspozycji lodowiska imponujących rozmiarów.

Lekarze i naukowcy są zgodni - ruch rozwija mózg. Rodzice, uzbrojeni w tę wiedzę, chcą zapewnić dzieciom możliwość aktywnego spędzania czasu. Kiedy przychodzi pora odpowiednia dla sportów zimowych, korzystają z okazji, by nauczyć dzieci jazdy na nartach czy łyżwach. O ile w mieście często nie ma możliwości skorzystania z pierwszej opcji, druga aktywność dostępna jest szerokiemu gronu odbiorców. Wystarczy tylko chcieć i mieć odrobinę cierpliwości, by nasza pociecha skorzystała z łyżew ciesząc się nowo zdobytą umiejętnością.

Łatwo się mówi, ale jak to zrobić?

Reklama

Każda rzecz, której wcześniej nie robiliśmy, wydaje się trudna. Ale by osiągnąć cel, trzeba zrobić pierwszy krok - tu jest o tyle trudniej, że krok ten postawić trzeba na śliskiej powierzchni. Nim podejmiecie decyzję o tym, że wasza córka czy syn zostaną mistrzami jazdy figurowej, nie starajcie się wywierać niepotrzebnej presji. Niech lodowisko kojarzy się najmłodszym z dobrą zabawą i przyjemnością, a o to nietrudno, jeżeli jednym z najpopu

Równowaga przede wszystkim

Łyżwy uczą, jak znaleźć właściwy balas ciała. Równowaga to podstawa. Możesz o tym porozmawiać z dzieckiem wcześniej, ale pamiętaj, żeby małego mistrza nie straszyć trudnością opanowania materiału, ani nie podkreślać na każdym kroku, że nie jest to łatwe. Pamiętaj, że każdy z nas uczy się inaczej - być może ty miałeś trudności z nauczeniem się jazdy na łyżwach, a twoja pociecha zacznie śmigać, jakby się w nich urodziła!

Kiedy nie czujesz się pewnie na lodowisku, możesz dać maluchowi odpowiedniego towarzysza, który będzie dla niego wsparciem. Są to jeżdżące podpórki - pingwiny, bądź bałwanki, które dobierzesz wzrostem dla swojej pociechy. Będzie mogła trzymać za boczne uchwyty i powoli przesuwać się po śliskiej powierzchni do przodu.

Instruktor pomoże

Jeśli tracisz cierpliwość i szybko się denerwujesz, że dziecko nie robi postępów, to nieświadomie swoim zachowaniem sprawiasz, że ciężko będzie mu pojąć zasady utrzymania się na lodzie. Pamiętaj, że możesz skorzystać z usług instruktora, który nauczy twoją pociechę właściwego poruszania się po tafli. Niestety, dorośli często zapominają, że żadna presja nie pomaga. Zatem chciej mniej, a twoje dziecko skorzysta!

Jazda na łyżwach sprawia wielką przyjemność i jest doskonałą okazją do budowania relacji w rodzinie. Zadbaj, by wspólnie spędzony czas był wartościowy dla każdego - i dużego, i małego. Za kilka lat będziecie wspominać, jak to było postawić swój pierwszy krok na lodowisku. I jak cudownie jest śmiało pomykać po przeźroczystej tafli, gdy wasze umiejętności są coraz doskonalsze. A co najważniejsze - z jazdą na łyżwach jest jak z jazdą na rowerze. Zdobyta sprawność zostaje na całe życie.

Poczuj się jak wyczynowiec

Lodowiska nie muszą się kojarzyć z niewielką przestrzenią, na której każdy boi się, żeby nie zderzyć się z innymi jeżdżącymi. Teraz budowane są w parkach, przykrywając całe alejki, albo nawet na stadionach i arenach sportowych. Są przestronne i jest na nich miejsce dla każdego, bez względu na jego umiejętności. Taka okazja przytrafi się od 28 stycznia do 2 lutego 2020 r., kiedy lodowisko zostanie uruchomione w TAURON Arenie w Krakowie. Najmłodszych z pewnością ucieszy informacja, że ślizgawka będzie czynna podczas pierwszego tygodnia małopolskich ferii zimowych, w godzinach 8:00-22:30.

 

Regulamin lodowiska oraz szczegółowy harmonogram są dostępne na stronie www.tauronarenakrakow.pl.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama