Czy skóra może starzeć się dwa razy wolniej? Tajniki pielęgnacji skóry twarzy
Artykuł sponsorowany
Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i postępującym. Nie u wszystkich osób starzenie przebiega natomiast w takim samym tempie. Wpływa na nie styl życia, a według najnowszych, przełomowych badań – także kondycja proteomu, czyli zestawu białek odpowiedzialnego za strukturę, produkcję energii i komunikację między komórkami. Na czym polega rewolucja w myśleniu o starzeniu i jak wykorzystać wiedzę o proteomie w codziennej pielęgnacji? Wyjaśniamy.
Proteom - wielkie odkrycie naukowe i tajemnica młodości
Badania nad starzeniem się organizmu i skóry trwają od wielu lat. Okazuje się, że wciąż jest w tym obszarze wiele do odkrycia. Jednym z najwybitniejszych profesorów, badającym ludzki genom i procesy starzenia, jest prof. Miroslav Radman. Dzięki jego najnowszym odkryciom można mówić o rewolucji w myśleniu o starzeniu się organizmu.
Mowa o proteomie, czyli białkach, które stanowią aż 20% masy dorosłego człowieka. Odgrywa on kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i zachowaniu komórek skóry w świetnej kondycji przez długi czas. Według badań prowadzonych przez profesora Radmana to właśnie uszkodzenia proteomu są główną przyczyną starzenia się skóry!
Zadbaj o swój proteom - spowolnij starzenie skóry
Jak dochodzi do uszkodzeń proteomu? Zmienia się on w odpowiedzi na różne czynniki, w tym stres oksydacyjny (wywoływany przez m.in. promieniowanie UV). Kluczowa w spowalnianiu starzenia (nawet o dwa razy!) jest więc jego ochrona. Jak objawiają się na skórze uszkodzenia proteomu?
- W najbardziej zewnętrznej warstwie naskórka uszkodzony proteom powoduje spadek zdolności zatrzymywania wody (TEWL) - skóra traci nawilżenie i blask.
- Na głębszych poziomach naskórka dochodzi do zaburzenia transmisji światła, skóra traci blask i równomierny koloryt.
- W skórze właściwej powstają zmiany morfologiczne w fibroblastach. Uszkadzają się włókna kolagenowe i elastynowe, co skutkuje przedwczesnym starzeniem się skóry, którego konsekwencjami jest utratą gęstości, jędrności i elastyczności.
Skoro już wiadomo, co może uszkodzić proteom, pojawia się pytanie: jak o niego zadbać, by tych uszkodzeń było jak najmniej? Stres, miejski styl życia, mało snu, nadmierne zmęczenie z pewnością nie wpływają pozytywnie na kondycję skóry twarzy.
Instytut Esthederm, współpracując z założonym przez profesora Radmana Mediterranean Institute for Life Sciences, opatentował biotechnologię Age Proteom™. Jest ona tarczą, która chroni strukturę i funkcję białek w skórze, zapobiegając ich nieodwracalnym uszkodzeniom. Co ciekawe, w badaniach ochrona okazała się lepsza niż ta, którą zapewnia koenzym Q10, kwas askorbinowy czy likopen! Oprócz zabezpieczania przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki biotechnologia Age Proteom™ wyzwala i znacznie przyspiesza autonaprawę uszkodzeń proteomu wywołanych promieniowaniem UV. Chroni również przed drażniącymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak niebieskie światło i zanieczyszczenia atmosferyczne.
Program długowieczności skóry: 4-etapowa pielęgnacja
Pielęgnacja skóry twarzy, niezależnie od wieku, powinna składać się z kilku etapów. Specjaliści z Instytutu Esthederm rekomendują 4 kroki:
- oczyszczanie, na przykład głęboko oczyszczającym kremem Gentle Deep Pore Cleanser, które jest kluczowe, by pozbyć się zanieczyszczeń i przygotować skórę do przyjęcia kolejnych kosmetyków,
- nawilżanie, bez którego skóra jest sucha, traci blask, jędrność i wygląda na zmęczoną,
- pielęgnacja anti-aging serum Age Proteom™, redukującym oznaki starzenia się skóry,
- ochrona przeciwsłoneczna, która jest niezbędna, by spowolnić starzenie się skóry. Uszkodzenia proteomu wywołuje między innymi szkodliwe promieniowanie UV.
Istotna jest także pielęgnacja dostosowana do delikatnej skóry pod oczami oraz włączenie produktów odpowiednich dla szyi i dekoltu.
Serum Age Proteom™ - skuteczność potwierdzona badaniami
Pielęgnacja przeciwstarzeniowa powinna przynosić zadowalające efekty. Tylko skąd wiadomo, które produkty są skuteczne, jeszcze przed przetestowaniem? Z pewnością warto zaufać tym, które zostały poddane badaniom. Serum przeciwzmarszczkowe Age Proteom™ przez 6 miesięcy testowała grupa kobiet - na jednej połowie twarzy stosowały serum Age Proteom™ w połączeniu z neutralnym kremem, a na drugiej stronie tylko neutralny krem. Już po miesiącu stosowania uczestniczki badania zauważyły znaczącą poprawę w wyglądzie skóry twarzy:
- ponad 83% z nich odnotowało, że skóra jest gładsza,
- 87% kobiet stwierdziło, że skóra jest jędrniejsza i bardziej promienna,
- 83% zauważyło, że drobne zmarszczki zostały wygładzone.
Jeśli pielęgnacja - to skuteczna, oparta na produktach, za którymi stoją naukowe badania. Zaufaj nauce i wprowadź do swojego rytuału pielęgnacyjnego produkty oparte na przełomowych odkryciach.
Artykuł sponsorowany