Reklama

Reklama

DARBOVEN IDEE GRANT 2008

Jesteś kobietą i masz innowacyjny pomysł na własną firmę? A może niedawno wprowadziłaś taki pomysł w życie i stoisz na czele własnego przedsiębiorstwa? Jeśli tak, to Twoja kreatywność i odwaga mogą zostać nagrodzone!

Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla niemieckiego przedsiębiorcy Alberta Darbovena znacznie więcej niż puste deklaracje. Jego firma od lat angażuje się w różne projekty społeczne. Od 1997 roku najważniejszą inicjatywą J.J. Darboven jest wyróżnienie przyznawane niemieckim kobietom, które stawiają pierwsze samodzielne kroki w biznesie.

Reklama

- Nietrudno zauważyć, że świat biznesu wciąż zdominowany jest przez mężczyzn. Przedsiębiorcze kobiety z niekonwencjonalnymi pomysłami na własną firmę napotykają w nim na wiele przeszkód, do których często doliczyć trzeba stereotypowe postrzeganie ich roli w społeczeństwie. A przecież kreatywność i duch przedsiębiorczości nie są cechami przypisanymi jednej płci. Poprzez DARBOVEN IDEE GRANT chciałbym wspierać i promować kobiety, które nie boją się realizować własnych pomysłów. Wiem, że w Polsce jest wiele odważnych kobiet i pragnę zachęcić je do działania - mówi Albert Darboven, fundator nagrody.

Na laureatkę czeka nagroda w wysokości

100 000 złotych !!!

• W 2006 roku w I Edycji DARBOVEN IDEE GRANT nagrodę w wysokości 60.000 zł otrzymała pani Ewa Daniuk, która zaprezentowała jury swój pomysł firmy produkcyjno - handlowej, opierający się na wprowadzeniu na rynek innowacyjnego, opatentowanego rozwiązania umożliwiającego stawianie niewielkich obiektów budowlanych.

• W 2008 roku po raz drugi DARBOVEN IDEE GRANT przyznana zostanie w Polsce.

W konkursie może wziąć udział każda Polka, która ma innowacyjny pomysł na własny biznes. Mogą to być zarówno Panie, które opracowały interesujący koncept działalności własnej firmy jak i te, które już zrealizowały nowatorski pomysł i kierują własnym przedsiębiorstwem nie dłużej niż 3 lata.

W tegorocznej Edycji honorowy patronat nad konkursem objęły:
Pani Danuta Wałęsa - żona Prezydenta RP

Pani Iwona Guzowska - Poseł na sejm RP

Pani Magdalena Adamowicz - żona Prezydenta Miasta Gdańska
oraz Marszałek Województwa Pomorskiego - Jan Kozłowski

Zgłoszone projekty oceniać będzie jury w składzie: Prof. dr dr Volker Schaub - mediolański adwokat, wieloletni przewodniczący niemieckich edycji konkursu oraz przewodniczący DIG 2006 w Polsce

dr Anita Plantikow - naukowiec i przedsiębiorca, laureatka i członek jury niemieckiej edycji konkursu

Pani Ewa Plucińska - Prezes Grupy Firm Doradczych EVIP

Pani Olga Krzyżanowska - Senator RP

dr Irena Eris - Prezes Firmy Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris

- Wiele polskich kobiet realizuje się w biznesie. Jesteśmy w europejskiej czołówce krajów z najwyższym odsetkiem pań na wysokich stanowiskach kierowniczych.

W niektórych kręgach społecznych wciąż jednak panuje przekonanie,

że przedsiębiorczość to męska sprawa. Inicjatywy takie jak DARBOVEN IDEE GRANT mają na celu promowanie biznesowej kreatywności kobiet i zachęcenie ich

do przejścia na stronę pracodawców. Dzięki takim przedsięwzięciom może powstać wiele miejsc pracy, dlatego uważam, że należy je wspierać - mówi dr Irena Eris, członek jury.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.darboven.pl/idee_grant/

Kryteria decydujące o zwycięstwie w konkursie to:

• Stopień innowacyjności i oryginalności pomysłu

• Osiągnięty lub przewidywany sukces rynkowy

• Osobiste zaangażowanie w projekt

• Liczba stworzonych miejsc pracy, względnie liczba planowanych zatrudnień

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia 2008 roku (decyduje termin wpłynięcia zgłoszenia)

J.J. Darboven Poland Sp. z o.o.

Ul. Kolejowa 54

84-230 Rumia

materiały promocyjne

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kreatywność | Irena Eris | firmy | jury | pomysł

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje