Dobry balsam do pielęgnacji ciała

Pielęgnacja twarzy jest obecnie dla każdej osoby dbającej o swój wygląd czymś oczywistym. W końcu twarz to nasza wizytówka. Często niestety zapominamy o całym ciele. Warto to zmienić.

Całe nasze ciało potrzebuje troski i uwagi w równym stopniu co twarz. W dzisiejszych czasach nie ma ono lekko. Częste prysznice i kąpiele stale je przesuszają, a działanie kosmetyków do mycia może je podrażniać. Oprócz tego narażone jest na działanie warunków atmosferycznych w postaci słońca, wiatru, a także smogu. Męczone jest ciągłą klimatyzacją w samochodzie i pracy, chlorem na basenie. Na niedobry stan skóry wpływa także nieumiejętne opalanie. Dlatego tak istotne jest, aby pamiętać o pielęgnacji całego ciała. W tym celu warto postawić na produkt o dużym stężeniu składników głęboko nawilżających skórę. My polecamy balsam NEUTROGENA Formuła Norweska. 

Wybierając balsam, powinniśmy zastanowić się czego dokładnie oczekujemy oraz jakie są potrzeby naszej skóry. 

Na co zwracać szczególnie uwagę? Jeśli nasza skóra ma skłonności do przesuszania, jest zaczerwieniona i odwodniona, najlepiej wybrać balsam do bardzo suchej skóry. Zapewni on odpowiednie nawilżenie, a stan skóry z pewnością szybko powróci do normy. Jeśli skóra się łuszczy, piecze lub swędzi, najlepiej sprawdzi się balsam o właściwościach regenerujących. Dzięki niemu pozbędziemy się uczucia napięcia i dyskomfortu. Dobry balsam do ciała powinien spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim powinien się dobrze i szybko wchłaniać, wtedy jego aplikacja będzie błyskawiczna, a uczucie komfortu - długotrwałe. Musi posiadać lekką formułę, która nie obciąży skóry. Najlepiej, żeby składniki balsamu były wysokiej jakości i odpowiadały naszym potrzebom (np. zwiększały produkcję kolagenu w skórze).

Dobry balsam to taki, który po prostu skutecznie pielęgnuje. Najlepiej stosować go 2 razy dziennie. Zabiegane osoby mogą mieć z tym problem, istotne jest więc, żeby nakładać balsam przynajmniej raz dziennie, najlepiej po kąpieli, ponieważ wtedy skóra najlepiej go absorbuje. Pielęgnacja ciała powinna być czynnością, którą powtarzamy codziennie. Dzięki temu możemy cieszyć się piękną skórą przez długi czas. Dlatego balsam do ciała to must have w dosłownie każdej kosmetyczce. Stosując go regularnie, bardzo szybko odczujemy różnicę, także pod względem estetycznym. Skóra po balsamie jest nie tylko odżywiona i nawilżona, ale po prostu wygląda dużo lepiej. Troszczmy się o nasze ciało, dostarczajmy mu tego, czego potrzebuje, a z pewnością będziemy się nim cieszyć przez długie lata.

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy