ERP i zdalna praca: jak system wspiera pracę zespołów rozproszonych?

Artykuł sponsorowany

Łatwo zauważyć, że w ostatnich latach praca zdalna stała się bardzo popularna. Na skutek transformacji cyfrowych i niedawnej pandemii model ten wypróbowało wiele firm. To duża wygoda, ale też wyzwania związane z zarządzaniem pracownikami. I chociażby z tego względu warto zainteresować się narzędziami wspierającymi pracę zespołów rozproszonych. Jednym z nich jest system ERP.

Systemy ERP zaliczane są do najważniejszych narzędzi sprzyjających zarządzaniu zespołami pracującymi zdalnie
Systemy ERP zaliczane są do najważniejszych narzędzi sprzyjających zarządzaniu zespołami pracującymi zdalniemateriały promocyjne

Systemy ERP nie są zupełnie nowym rozwiązaniem, ale wciąż zyskują na popularności. Integrują dane z każdego działu firmy, przez co nadzór nad poszczególnymi procesami i zarządzanie są efektywniejsze. Do tego zapewniają automatyzację powtarzalnych czynności, usprawniają komunikację i mają szereg innych zalet, przez które powszechniej wdraża się je w firmach z różnych sektorów gospodarki. Mogą się też okazać idealną opcją dla organizacji, w której praca jest hybrydowa lub zdalna.

Wyzwania pracy zdalnej

Praca zdalna wiąże się z wieloma korzyściami. Daje dużą swobodę, elastyczność, pozwala zmniejszyć koszty. Jednocześnie wciąż jest sporo wyzwań, zwłaszcza tych organizacyjnych, przed którymi stoją managerowie. Wymiana informacji najczęściej odbywa się za pośrednictwem maili i komunikatorów, co przekłada się na nieporozumienia i wolniejsze podejmowanie decyzji. Łatwo może pojawić się pewien chaos związany z tym, że pracownicy nie mają jasno określonych zadań. Trudno także monitorować wydajność pracowników. W pracy zdalnej jest duży potencjał, ale nadal przedsiębiorcy muszą szukać sposobów na to, by wyeliminować wymienione trudności. Wśród skutecznych rozwiązań są systemy ERP. Jak mogą pomóc?

Systemy ERP w pracy zdalnej

System ERP jest rozwiązaniem informatycznym, którego zadaniem jest kompleksowe wsparcie w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Jego kluczową właściwością jest integracja danych w jedną wspólną dla całej firmy bazę. To właśnie z tego wynikają największe zalety. System do pracy zdalnej pozwala na przejrzystą komunikację. Pracownicy, zamiast pozyskiwać dane na temat klientów, czy projektów poprzez maile i telefon, przejrzą bazę danych, w której są wszystkie informacje. To duża oszczędność czasu, brak konfliktów i błędów. Na mniejsze ryzyko pomyłek wpływa również automatyzacja wielu czynności.

Za pośrednictwem systemu ERP łatwo można przydzielać zadania, zarządzać projektami, monitorować czas pracy i efekty. Mało tego wszystkie osoby w jednym zespole mogą sprawdzać nie tylko to, nad czym sami mają pracować, ale czym zajmują się pozostali członkowie zespołu. Tego typu funkcje znajdują się w systemie enova365. Oprócz tego dane na temat ewidencji czasu pracy i inne informacje trafiają do modułu księgowego i kadrowego.

Podsumowanie

Systemy ERP zaliczane są do najważniejszych narzędzi sprzyjających zarządzaniu zespołami pracującymi zdalnie. Usprawniają pracę i komunikację, pomagają wyeliminować błędy i mogą być zintegrowane z innymi stosowanymi w firmie programami. Wdrożenie systemu ERP pomaga wyeliminować wiele potencjalnych komplikacji wiążących się z pracą zdalną, tym samym umożliwia czerpanie jeszcze więcej profitów z tego systemu pracy.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas