Fototapety - gdzie można je wykorzystać?

Fototapety w przestrzeniach biurowych mało już kogo dziwią. Każdy, kto oglądał choć kilka odcinków „Kuchennych rewolucji”, wie, że fototapeta to jedno z ulubionych rozwiązań aranżacyjnych Magdy Gessler. Ta technika dekoracyjna sprawdza się jednak nie tylko w miejscach publicznych, ale i w domu lub mieszkaniu.

Rodzaje fototapet

Fototapety różnią się przede wszystkim rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. Do wyboru są fototapety papierowe, foliowe, winylowe (podkład z flizeliny z dodatkiem winylu), lateksowe (ulepszona wersja papierowych). Część z fototapet jest wykonana z trwałego i satynowego materiału odpornego na wilgoć, co czyni z nich materiały zmywalne. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste, a ponadto, ze względu na wysoką odporność na wilgoć, nadają się do wykorzystania w łazience lub kuchni. Ponadto podkład z włókniny sprawia, że zabudowane fototapetą ściany mogą oddychać. Z kolei rozwiązania samoprzylepne Pixerstick z https://pixers.pl/ są banalnie proste w montażu i, co ciekawe, można je wielokrotnie przenosić bez ryzyka uszkodzenia.

Czas fototapet

Fototapety to jedne z chętniej wybieranych rozwiązań aranżacyjnych, tak w przypadku projektów domów i mieszkań, jak i różnego rodzaju budynków użyteczności publicznej, biur, a nawet niektórych szkół czy klinik. Swoją popularność fototapety zawdzięczają przede wszystkim nowoczesnej technologii, która zupełnie odmieniła ich oblicze. Współczesne fototapety nie mają bowiem nic wspólnego z obrazami drukowanymi na grubych, mało estetycznych ryzach, które stosunkowo szybko się zdzierały, prezentując niezbyt atrakcyjnych wygląd ściany. Teraz fototapetę można zamontować samemu, nie stanowi to żadnego szczególnego wyzwania (chyba że przytłaczające okazują się wybrane rozmiary). Ponadto fototapety są wyjątkowo trwałe, nie ulegają zniszczeniu, a dzięki inwencji i pracy wielu różnych fotografów i grafików klienci mają do wyboru całą masę obrazów, które dość łatwo można dostosować do pożądanych w danym pomieszczeniu rozmiarów.

Gdzie można wykorzystać fototapetę?

Fototapeta sprawdzi się wszędzie tam, gdzie optycznie chce się powiększyć przestrzeń. Wystarczy sięgnąć po dobry, panoramiczny obraz i nagle pojawi się dookoła więcej przestrzeni. To rozwiązanie, po które często sięgają restauracje, gabinety kosmetyczne, kliniki stomatologiczne, które chcą odwiedzającym zapewnić poczucie przebywania w otwartej przestrzeni. Po fototapety oczywiście sięga się również dla zbudowania klimatu. Sprawdzają się więc w dość zimnych i neutralnych recepcjach, rejestracjach, salach konferencyjnych oraz w domowym salonie. Fototapeta to także ciekawe rozwiązanie do kuchni, a przede wszystkim łazienki, gdzie pozwala zbudować zupełnie inną aranżację niż tradycyjne rozwiązania. Tutaj jednak dobrze sięgnąć po fototapety z dodatkowym zabezpieczeniem w postaci laminatu.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy