Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy dla cery dojrzałej?

Artykuł sponsorowany

Osoby z cerą dojrzałą bardzo często miewają problemy z doborem odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. W takim wieku bardzo ważne jest, aby dostarczyć skórze silnie działających substancji aktywnych, które na dłuższą metę potrafią przynieść niesamowite efekty. Jeżeli więc zależy nam, aby spowolnić postępujące procesy starzenia i przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek (bądź ich pogłębianiu), to naszym sprzymierzeńcem będzie poprawnie prowadzona pielęgnacja. Krok po kroku dostarczamy cerze tego, czego w danym momencie jej brakuje.

Niezależnie od tego, czy nasza cera jest dojrzała, czy może wręcz przeciwnie – procesy zachodzące w skórze mają się jeszcze doskonale – to jednak dopasowanie pielęgnacji do naszych potrzeb jest konieczne
Niezależnie od tego, czy nasza cera jest dojrzała, czy może wręcz przeciwnie – procesy zachodzące w skórze mają się jeszcze doskonale – to jednak dopasowanie pielęgnacji do naszych potrzeb jest koniecznemateriały promocyjne

Potrzeby cery dojrzałej

Przeprowadzona poprawnie pielęgnacja twarzy krok po kroku ma w przypadku cery dojrzałej ogromne znaczenie. Głównie dlatego, że mówimy tutaj o specyficznych potrzebach, które powinny zostać zaspokojone właśnie na tym etapie. Wraz z wiekiem postępują procesy starzenia, sprawiające, że skóra traci swoją wcześniejszą jędrność, zaburzony zostaje także owal twarzy. Co możemy zrobić? Zacząć temu przeciwdziałać! Zazwyczaj ogromne znaczenie ma niedostateczny poziom nawilżenia.

Co więcej, niektóre procesy zachodzące w skórze nie są już tak efektywne, jak wtedy, gdy mieliśmy dwadzieścia lat bądź mniej. Nagle okazuje się, że stosowane do tej pory preparaty przestają być skuteczne. Dlaczego? Ich działanie jest niewystarczające. To, co działało na nas jeszcze kilkanaście lat temu, dzisiaj nie przynosi zadowalających efektów. Dlatego warto podjąć decyzję o zmianie pielęgnacji. Wybieramy między innymi nowy żel do mycia twarzy, kremy, sera czy maski.

Cera dojrzała - pielęgnacja twarzy krok po kroku

Niezależnie od tego, czy nasza cera jest dojrzała, czy może wręcz przeciwnie - procesy zachodzące w skórze mają się jeszcze doskonale - to jednak dopasowanie pielęgnacji do naszych potrzeb jest konieczne. Ale jak taka rutyna powinna wyglądać w przypadku, gdy brakuje nam kolagenu, a komórki skóry wolniej się odnawiają? Zawsze powinniśmy rozpoczynać naszą pielęgnację od procesu oczyszczania. Krok ten powtarzamy rano i wieczorem. U schyłku dnia będziemy skupiać się głównie na demakijażu, a o poranku na pozbyciu się z twarzy resztki produktów aplikowanych przed snem. Przy oczyszczaniu stosujemy między innymi żele do mycia twarzy, płyny do demakijażu czy pianki.

Kolejny etapem będzie tonizacja. Tutaj szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na produkty zawierające składniki nawilżające. Ich zadaniem będzie koić skórę i przygotowywać ją do dalszych kroków pielęgnacyjnych.

Jeżeli pojawiły się już widoczne zmarszczki i inne niedoskonałości związane z procesem starzenia, nie zapominajmy o aplikacji serum, które poprzedzi nałożenie kremu kremu nawilżającego. Ważne są także preparaty przeznaczone do stosowania pod oczy, a w czasie dnia produkty z filtrem ochronnym.

Jaki żel do mycia twarzy będzie odpowiedni dla cery dojrzałej?

Jeżeli chcemy, aby proces oczyszczania był jeszcze skuteczniejszy, ale jednocześnie nie powodował przesuszeń i utraty wody z naskórka, to przydatny będzie nawilżający żel do mycia twarzy. W takim przypadku powinniśmy szukać przede wszystkim składników aktywnych, które uchronią nas przed odwodnieniem. Konsystencja takiego preparatu może być kremowa. Zaleca się również, aby w składzie nie zabrakło dodatków o działaniu przeciwstarzeniowym czy rozjaśniającym. Takie właściwości powinien mieć bez wątpienia stosowany na co dzień żel do mycia twarzy.

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas