Reklama

Jak ułatwić sobie codzienne porządki?

Odkurzanie domu dla mało kogo jest przyjemnością. Przeważnie jest to przykry obowiązek, do którego, jeśli lubimy czystość, od czasu do czasu musimy się zmusić. Choć, w przypadku odkurzania w naszych domach ciężkie odkurzacze przewodowe odchodzą do lamusa i zastępowane coraz bardziej zaawansowanymi robotami sprzątającymi, to musimy pamiętać, że nawet najlepszy robot nie poradzi sobie z kurzem na meblach czy w trudno dostępnych zakamarkach, których w żadnym mieszkaniu nie brakuje. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się tutaj lekki odkurzacz bezprzewodowy.

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe cieszą się, od dłuższego czasu, niesłabnącą popularnością. Na rynku dostępny jest szereg modeli różnych producentów, w rozmaitych wariantach cenowych - są to zarówno rozwiązania budżetowe, jak i produkty z wyższej półki. Różnią się one nie tylko konfiguracja sprzętową, ale też zawartym w zestawie wyposażeniem. Konkurencja pomiędzy producentami pozostaje nie bez korzyści dla kupujących - wysokiej jakości sprzęt, wydajny i trwały, dostępny jest coraz częściej w bardzo atrakcyjnej cenie.

Reklama

Choć dostępnych modeli i wariantów są dziesiątki, różniąc się czasem niemal wszystkim, a czasem tylko drobnymi niuansami, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu, który idealnie sprawdzi się w naszym domu. Jak wybrać model odkurzacza bezprzewodowego, który nie tylko spełni nasze wymagania, ale i nie zrujnuje budżetu? Poniżej kilka cennych wskazówek, które mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Po pierwsze - moc

Moc odkurzacza to jeden z najistotniejszych parametrów definiujących wydajność tego urządzenia.  Warto mieć na uwadze, że moc silnika i moc ssąca, choć w pewnym stopniu od siebie zależne, nie są tym samym. Nie możemy także zapominać, że zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, moc współczesnych odkurzaczy nie może przekraczać 900W, jednak w konstrukcjach bezprzewodowych wynik ten jest praktycznie nie do osiągnięcia. W przypadku Roborock H7 silnik osiąga moc aż 480W, co przekłada się na 160AW mocy ssącej. Dzięki temu odkurzacz poradzi sobie zarówno w kurzem na twardych podłogach, jak i grubych dywanach (funkcja Carpet Boost), półkach czy tapicerowanych meblach.

Po drugie - czas pracy

Czas pracy urządzeń bezprzewodowych jest zawsze swoistym kompromisem między osiąganą mocą, a pojemnością baterii, a co za tym idzie - jej wagą i wielkością. Odkurzacze nie są tutaj żadnym wyjątkiem, dlatego niezwykle ważne jest, aby wbudowany akumulator był maksymalnie wydajny przy zachowaniu relatywnie niewielkich rozmiarów i wagi. Zastosowany w Roborock H7  akumulator pozwala nawet na 90 minut pracy na jednym ładowaniu. Warto również podkreślić, że czas ładowania baterii do pełna to zaledwie 2,5 godziny.

Dodatkowo, pomimo wysokiej wydajności i długiego czasu pracy, waga jednostki głównej H7  nie przekracza 1,46 kilograma, czyli mniej niż butelka wody mineralnej. Dzięki temu sprzątanie jest szybkie i przyjemne, a odkurzacz nie będzie ciążył nam w ręce po kilku minutach pracy.

Po trzecie - skuteczne sprzątanie

O przydatności odkurzacza w domu stanowi jego uniwersalność i skuteczność czyszczenia, bez względu na rodzaj sprzątanej powierzchni. Uniwersalne urządzenie powinno być wyposażone w co najmniej kilka końcówek do różnych powierzchni. W bogatym wyposażeniu Roborock H7 znajduje się wielopowierzchniowa elektroszczotka do podłóg oraz jej mniejsza wersja do tapicerek, szczotka z włosiem do czyszczenia mebli czy wąska końcówka szczelinowa, którą dotrzesz we wszelkie zakamarki.

Po czwarte - skuteczna filtracja

Aby odkurzacz spełniał swoją funkcję, niezbędne jest wyposażenie go w wielostopniowy system filtracji powietrza, na przykład taki, jaki został zastosowany w Robrock H7. Wszystkie zastosowane filtry, od cyklonowego po zmywalny filtr HEPA sprawiają, że wychwytywanych jest 99,99% zanieczyszczeń, o wielkości nawet 0,3 mikrona.

Po piąte - szybkie i sprawne opróżnianie zbiornika na kurz

Roborock H7, podobnie jak większość tego typu urządzeń, posiada bezworkowy system zbierania kurzu w szczelnym, plastikowym zbiorniku. Niewątpliwą innowacją jest jednak możliwość zainstalowania jednorazowego worka na kurz, z automatycznym zamykaniem wlotu, dzięki czemu opróżnienie zbiornika z kurzu będzie szybkie i bezproblemowe.

Po szóste - poziom hałasu

Ponieważ odkurzacz jest urządzeniem, którego używać będziemy dość często, warto zwrócić uwagę na poziom generowanego przez niego hałasu. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sterowania przepływem powietrza, filtrów, przegrody z polipropylenu, systemu izolacji rezonansu czy specjalnie zaprojektowanej osłony przeciwszumowej, hałas generowany przez urządzenie jest znikomy, a jego uciążliwość podczas pracy minimalna.

Po siódme - zawsze pod ręką

Zabieracie się za odkurzanie, ale nie możecie odnaleźć potrzebnych Wam końcówek? A może upychacie je w szufladach i szafkach po każdym sprzątaniu? W Roborock H7 zastosowano specjalny system magnetyczny MagBaseTM, dzięki któremu wszystkie końcówki możesz swobodnie przymocować do stacji ładującej, lub dowolnej magnetycznej powierzchni w domu, np. lodówki. Teraz będą zawsze pod ręką, gdy tego potrzebujesz. 

Choć na pewno są osoby, dla których odkurzanie jest chwilą relaksu i ukojenia od codziennych spraw, dla zdecydowanej większości z nas jest ono raczej przykrym obowiązkiem. Dlaczego więc go sobie nie umilić i nie ułatwić tak bardzo, jak to możliwe? Właśnie dlatego powstały odkurzacze bezprzewodowe. Jednak zanim zdecydujemy się, wśród mnogości dostępnych na rynku rozwiązań, na konkretny model, warto poświęcić kilka chwil na dokładne poznanie i porównanie sprzedawanych modeli i wybór takiego, który nie tylko będzie doskonałym narzędziem pracy, ale także spełni nasze wymagania i oczekiwania. Trzeba też pamiętać, że nowoczesne rozwiązania znajdziemy już w naprawdę przystępnych cenach.

.
Dowiedz się więcej na temat: odkurzacz | sprzątanie | porządki | dom | mieszkanie | kurz | alergia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy