Jak wybrać dobry materac?

Sen w komfortowych warunkach daje nam nie tylko ukojenie dla ciała, ale przede wszystkim także relaks dla duszy. Ważne zatem, aby wybrać dla siebie idealny materac, który zapewni śpiącemu takie podłoże do wypoczynku, które pozwoli odpocząć plecom i mięśniom, a jednocześnie zlikwiduje bezsenność.

Pewnie nieraz budzisz się rano niewyspany lub zdenerwowany, a bolesne uciski kręgosłupa sprawiają, że trudno swobodnie Ci się poruszać. Zwykle, głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest nieodpowiednio dobrany materac. Zbyt miękkie lub bardzo twarde podłoże nie sprzyja wypoczynkowi, a relaks na takim materacu jest niemal niemożliwy. To dlatego producenci nowoczesnych materacy starają się zaprezentować nam tyle możliwości, ile osób i predyspozycji względem snu. Nie wiesz, jaki materac będzie najlepszy dla Ciebie? Oto nasze propozycje.

Materac dla dwojga, czyli niezawodny materac kieszeniowy sprężynowy

Jeśli szukasz materaca, który sprawdzi się w sypialni pary to koniecznie zwróć swoją uwagę w kierunku wspomnianych w nagłówku materacy sprężynowych kieszeniowych. Dzięki nowoczesnemu wypełnieniu, materac tego typu ugina się wyłącznie w miejscu ucisku, a drgania wynikające z poruszania się konkretnej osoby, nie są przenoszone na strefę partnera. Dzięki temu, zarówno jedna, jak i druga osoba może spać spokojnie, nawet wtedy, gdy różnice wagowe pomiędzy partnerami są dość spore.

Dobry materac sprężynowy kieszeniowy przetrwa lata użytkowania, a przeglądając nowoczesne oferty szybko odnajdziesz model, który ma także inne walory użytkowe. Warto rozejrzeć się chociażby za dobrym materacem marki Hilding i modelem Hilding Tango. Jego konstrukcja opiera się właśnie na sprężynach kieszeniowych. Każda sprężyna umieszczona jest tutaj w specjalnym woreczku z flizeliny i nie styka się dzięki temu ze sprężyną obok.

Takie rozwiązanie zapewnia wysoką elastyczność punktową, a zatem idealne przyleganie kręgosłupa do podłoża materaca. Finalnie partner, który śpi obok nas nie budzi się za każdym razem, gdy my zmieniamy pozycję. Co ważne, jednym z elementów wypełnienia tego materaca jest także pianka HR, która dostosowuje się do anatomicznych krzywizn naszego ciała, zapewniając każdemu kręgosłupowi niemal idealne wsparcie. Takie rozwiązanie docenią wszystkie te osoby, które skarżą się na bóle w plecach. Więcej o tym modelu przeczytasz tutaj: abcsnu.pl.

Materac dla seniora - dlaczego lateks to dobre rozwiązanie?

Dobry materac dla osoby starszej powinien być przede wszystkim wykonany z lateksu, a dzięki temu również antyalergiczny i przeciwgrzybiczny. To kompleksowe rozwiązanie, które spodoba się osobom z problemami z kręgosłupem. W takim modelu materaca lateksowego jak np. Hilding Melody, umieszcza się aż 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają idealne podparcie dla kręgosłupa. Lateks będący głównym elementem wypełnienia materaca jest także idealnie wentylowany i higieniczny. Wysoka gęstość lateksu zastosowanego w materacu Hilding Melody to wytrzymałość na lata. Na ten model mogą się zdecydować osoby, których waga dochodzi do nawet 140 kg. 

Dobry materac, czyli dobrany do indywidualnych preferencji

Rodzajów materacy jest sporo, ale najważniejsze to kupić taki, który spełni wszystkie nasze wymagania. Jeśli szukasz materaca dla singla to spokojnie możesz zdecydować się na nieduży materac 200x140, jeśli natomiast szukasz podłoża dla pary to lepiej już sięgnąć po rozwiązanie bardziej optymalne i wymiarach przynajmniej 200x220.

Nie wiesz, który rodzaj podłoża będzie dla Ciebie najlepszy? Materac kieszeniowy sprężynowy wybierz wówczas, gdy wraz z partnerem różnicie się wagą ciała. Materac piankowy sprawdzi się u osób, które poszukują produktu przeciwalergicznego i dobrze wentylowanego. 

Jakościowe, ale przede wszystkim zdrowe materace znajdziesz w ofercie marki Hilding, czołowego producenta tego rodzaju produktów w Polsce. Koniecznie dowiedz się o ich ofercie więcej!

Dowiedz się więcej na temat: materac | sen | sypialnia | relaks

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje