Jak wygląda masaż balijski i jakie daje korzyści zdrowotne?

Artykuł sponsorowany

Orientalne odmiany masażu z roku na rok zyskują stale rosnącą popularność także w naszym kraju, a holistyczne podejście do kwestii zdrowotnych ma coraz więcej zwolenników. Bardzo chętnie korzystają oni również z masaży, przede wszystkim balijskiego, mającego liczne właściwości pozwalające odprężyć się i relaksować oraz szerokie działanie lecznicze. Odpowiednio wykonany masaż balijski skutecznie poprawia osłabiony stan zdrowia, lecz pod warunkiem, że będzie wykonany przez wykwalifikowanego masażystę.

Masaż prozdrowotny powinien zawsze być wykonywany przez masażystę lub masażystkę z odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzonymi certyfikatem ukończonych kursów czy innych szkoleń
Masaż prozdrowotny powinien zawsze być wykonywany przez masażystę lub masażystkę z odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzonymi certyfikatem ukończonych kursów czy innych szkoleńmateriały promocyjne

Jaka jest historia i pochodzenie masażu balijskiego?

Masaż balijski, jak jego sama nazwa wskazuje, pochodzi z rajskiej wyspy Bali, leżącej w dalekiej Indonezji, gdzie powszechnie stosuje się go od wieków. Podobnie, jak wiele innych, także balijski masaż łączy w sobie różne orientalne techniki masowania ciała, czerpiąc między innymi z aromaterapii, akupresury, refleksologii czy ajurwedy, tradycyjnej, staroindyjskiej medycyny naturalnej. Pozwala utrzymać w harmonii ciało i ducha, znajdziemy go także w ofercie renomowanego salonu masażu i możemy dokonać jego wcześniejszej rezerwacji, wchodząc na stronę https://hatithai.pl.

Dlaczego warto zapisać się na relaksacyjny masaż balijski?

Znaczenia właściwie wykonanego masażu balijskiego nie da się zlekceważyć, niesie ze sobą pozytywne efekty zarówno dla osłabionego zdrowia, jak i dla urody, korzystnie wpływając na stan skóry. Warto poddać się temu leczniczemu rytuałowi, jaki polecają specjaliści od medycyny naturalnej, wskazujący na jego najistotniejsze zalety. Masaż całego ciała ma następujący, pozytywny wpływ na nasze zdrowie:

  • usprawnia krążenie krwi i limfy w organizmie, a stymulacja układu limfatycznego oraz krwionośnego sprawia, że wszystkie komórki naszego ciała są lepiej dotlenione i odżywione;
  • redukuje napięcia występujące w obrębie układu mięśniowego;
  • wspiera leczenie schorzeń o podłożu psychicznym, w tym stresu i depresji;
  • dostarcza energii niezbędnej do aktywności fizycznej, jest więc szczególnie zalecany osobom prowadzącym siedzący tryb życia;
  • usprawnia przepływ energii Chi odpowiadającej za przebieg praktycznie wszystkich procesów życiowych zachodzących w naszym ciele, w tym funkcjonowanie organów wewnętrznych;
  • poprawia stan zdrowia i kondycję skóry, a dzięki masażowi skóra staje się gładsza, odzyskuje pełną elastyczność i jest dogłębnie nawilżona;
  • zmniejsza odczuwanie bólu, migreny, stawów, kości, skóry i mięśni, na co wpływ ma jego działanie kojące;
  • przyspiesza metabolizm odpowiedzialny między innymi za spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej;
  • odpręża, przynosi głęboki relaks, usuwa efekty zmęczenia i ułatwia zasypianie, zmniejszając w ten sposób ryzyko bezsenności;
  • wzmacnia funkcjonowanie układu odpornościowego;
  • modeluje i wyszczupla sylwetkę.

Jak wygląda masaż balijski?

Masaż całego ciała ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie
Masaż całego ciała ma pozytywny wpływ na nasze zdrowiemateriały promocyjne

Wiemy już jakie efekty zdrowotne daje ten holistyczny rytuał i dlaczego warto skorzystać z zalet masażu pochodzącego z Bali. Masaż prozdrowotny powinien zawsze być wykonywany przez masażystę lub masażystkę z odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzonymi certyfikatem ukończonych kursów czy innych szkoleń. Stosują oni różne techniki masażu, mogą między innymi uciskać, rozcierać, czy ugniatać ciało, a ucisk, opukiwanie i gładzenie odbywa się z właściwie dobraną siłą dla uzyskania pełni zamierzonych efektów. Bardzo często całemu rytuałowi towarzyszy zapach orientalnego kadzidła np. jaśminu.

Ruchy masażysty skierowane są zawsze w stronę najbliższych węzłów chłonnych, całość przypomina nieco akupresurę robioną z pomocą dłoni i przedramion, obejmującą też masaż twarzy. Rytuał bali spa jest jednocześnie intensywny i głęboki, powodujący nie tylko wspomniane, ważne usprawnienie przepływu krwi oraz limfy w organizmie, przywraca mu również zaburzoną równowagę energetyczną i przyspiesza regenerację organizmu, nie tylko psychiczną, ale i fizyczną.

Które przeciwwskazania do masażu balijskiego należy uwzględnić?

Leczniczy masaż relaksacyjny z wyspy Bali przynosi wiele efektów leczniczych, lecz niestety nie każdy może skorzystać z tej formy masażu, trzeba wcześniej poznać wszystkie przeciwwskazania i nie jest on zalecany m.in. przy takich dolegliwościach jak:

  • choroby i stany zapalne o podłożu wirusowym albo bakteryjnym;
  • schorzenia skóry często oznaczające przerwanie jej ciągłości, rany, obrzęki i owrzodzenia;
  • egzema, grzybica i zakażenia bakteryjne skóry;
  • choroby serca i układu krążenia, podwyższone ryzyko zatorów żylnych, nadciśnienie tętnicze i miażdżyca;
  • choroby nowotworowe, nie tylko skóry;
  • złamania i zwichnięcia, kości oraz stawów;
  • osteoporoza;
  • podwyższona temperatura ciała oznaczająca stan zapalny;
  • zapalenie żył i żylaki;
  • wysoka skłonność do krwotoków i tworzenia się siniaków na skórze;
  • epilepsja.

Jeśli zaś chodzi o masaż dla kobiet w ciąży, to nie powinno się go przeprowadzać w pierwszym trymestrze, a jeśli mamy jeszcze inne wątpliwości, warto wcześniej porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę.

Z jakich rodzajów masażu balijskiego warto skorzystać?

Pozytywne efekty zabiegów leczniczych połączonych z masażem balijskim odczujemy bardzo szybko, a odwiedzając renomowany salon masaż, można wybrać kilka jego rodzajów. Pod kątem sposobów wykonywania masażu są one niekiedy zbliżone do innych, tak samo chętnie wybieranych orientalnych odmian np. thai massage, masażu Lomi Lomi i refleksologii, czyli masażu stóp. Spośród wszystkich dostępnych zabiegów spa szczególnie jest polecany:

Masaż balijski tradycyjny

Skuteczny w przypadku nadmiernego napięcia mięśni mogącego powodować nawet dolegliwości bólowe, poprawiający przepływ krwi i limfy, usprawniający funkcjonowanie stawów. Można go przeprowadzać zarówno na leżąco, jak i w pozycji siedzącej, wszystko zależy od osobistych preferencji osoby masowanej i zaleceń masażysty.

Masaż balijski stemplami ziołowymi

Ciekawa odmiana, podobna do masażu tajskiego, w której używa się bawełnianych woreczków, nazywanych stemplami, wypełnionych ziołami o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Stemple są podgrzewane przed użyciem, a następnie przykładane w różnych częściach ciała, dzięki czemu mogą uwolnić cała swoją leczniczą i odprężającą moc.

Bali spa gorącymi olejkami aromatycznymi lub gorącymi kamieniami

Warto też się poddać masażowi balijskiemu, w którym wykorzystuje się olejki eteryczne, podgrzane i rozprowadzane na powierzchni ciała. Nie tylko korzystnie wpływają na kondycję skóry, wygładzając ją i dokładnie nawilżając, potęgują jednocześnie uczucie odprężenia i relaksu, łagodzą wszelkie objawy stanów napięć nerwowych i działają antystresowo. Zamiast olejków często używa się gorących kamieni układanych na przecięciu linii energetycznych w ludzkim ciele i dających takie same efekty lecznicze.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas