Kobieta intymna

Nowoczesne i aktywne kobiety coraz więcej uwagi poświęcają zdrowiu intymnemu. Myślą czule o każdym aspekcie własnej kobiecości, zarówno o sferze psychiki jak i cielesności. Niezależnie od wieku są coraz bardziej świadome i wiedzą jak prawidłowo dbać o siebie, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem a przede wszystkim zdrowiem.

article cover
materiały promocyjne

Coraz więcej Polek nie wstydzi się już pytać ginekologów o kwestie intymne, które do tej pory były postrzegane przez nie jako wstydliwe i krępujące. Cieszy fakt, że dostęp do edukacji w tym względzie jest coraz szerszy. Wiąże się z tym komfort i bezpieczeństwo kobiety i jej partnera. Dlatego tak ważną rolę w propagowaniu wiedzy spełnia rzetelna i fachowa informacja, ciągła edukacja kobiet w sferze cielesności i fizjologii.

Kobiece dolegliwości

Kobiece zdrowie intymne to bardzo delikatna sfera, która musi być objęta szczególną troską. Zdaniem ginekologa-położnika dr. Jacka Tomaszewskiego z Kliniki Ginekologii Akademii Medycznej w Lublinie:

Bardzo ważną rolę w walce m.in. z zakażeniami dróg moczowo-płciowych powinna odgrywać profilaktyka. Okazuje się jednak, że Polki utożsamiają ją głównie z działaniem doraźnym, podejmowanym zbyt późno, w momencie, gdy występują niepokojące objawy w miejscach intymnych - świąd, pieczenie, ból.

Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w pochwie dorosłej, zdrowej kobiety występuje ok. 100 gatunków mikroorganizmów (bakterie tlenowe, beztlenowe oraz drożdże). Jeśli dojdzie do podwyższenia pH pochwy i zniszczenia kwaśnej bariery, następuje gwałtowne namnażanie szczepów bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za wywołanie infekcji dróg rodnych której towarzyszą: nieprzyjemny zapach, świąd czy pieczenie, nieznośne uczucie rozdrażnienia, osłabienie. Nieleczona lub źle leczona infekcja pochwy może doprowadzić do przekazania partnerowi chorobotwórczych mikroorganizmów, które mogą wywołać u niego: zapalenia cewki moczowej, gruczołu krokowego, najądrza a nawet może prowadzić do niepłodności. Obecnie skuteczną metodą rozpoznania infekcji pochwy są posiewy i wymazy wydzieliny pochwowej, przeprowadzane w większości gabinetów ginekologicznych. Ważne jest, aby wiedzieć, co zwiększa ryzyko infekcji. Tych czynników jest kilka i są bardzo powszechne:

• antybiotykoterapia

• stosowanie środków antykoncepcyjnych

• ciąża

• częsta zmiana partnerów seksualnych

• współżycie bez prezerwatywy

• częste chodzenie na basen i korzystanie z publicznych toalet

• cukrzyca

• miesiączka

• używanie w codziennej higienie intymnej płynów o wysokim pH, które niszczą dobroczynną florę bakteryjną w postaci bakterii Lactobacillus.

materiały promocyjne

Profilaktyka przede wszystkim

Postępy w profilaktyce schorzeń ginekologicznych oraz holistyczne podejście do funkcjonowania organizmu kobiety, a zwłaszcza powiązań między układem pokarmowym, moczowo-płciowym i odpornościowym, doprowadziły do opracowania formuły doustnych probiotyków ginekologicznych, które w sprawdzony i łatwy sposób odbudowują, wzmacniają i chronią naturalną mikroflorę pochwy, a ponadto przywracają kwaśne pH pochwy. Stanowią zatem znakomite narzędzie zarówno w obszarze profilaktyki jak i wspomagania w powrocie do zdrowia po infekcji pochwy. Ginekolodzy zachęcają młode i starsze pacjentki do aktywnego i regularnego stosowania doustnych probiotyków ginekologicznych, zaznaczają, że znakomicie sprawdza się w tym przypadku mądre porzekadło - "lepiej zapobiegać niż leczyć".

LaciBios femina - na straży intymności

"Specjalnie dedykowane" kobiecej fizjologii bakterie probiotyczne Lactobacillus znajdują się tylko w sprawdzonych doustnych probiotykach ginekologicznych (takich jak LaciBios femina), czyli preparatach zawierających żywe i aktywne bakterie probiotyczne, o naukowo potwierdzonym działaniu i skuteczności, które podane w odpowiedniej ilości wywierają efekt prozdrowotny na organizm gospodarza. Preparat LaciBios femina, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zawiera dwa unikalne, starannie wyselekcjonowane, prawidłowo oznaczone szczepy bakterii probiotycznych: Lactobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14. Bakterie te zostały wyizolowane z pochwy zdrowych kobiet i zdeponowane w specjalistycznym banku szczepów. W jednej kapsułce LaciBios femina jest 5 miliardów niemodyfikowanych genetycznie probiotycznych bakterii Lactobacillus. Komfort i wygoda stosowania to cechy charakterystyczne LaciBios femina -przyjmuje się tylko jedną kapsułkę dziennie, o dowolnej porze dnia.

LaciBios femina powinna stosować każda kobieta:

• w trakcie antybiotykoterapii (osłania jednocześnie drogi rodne i układ pokarmowy - a zatem oferuje nam podwójną korzyść),

• stosując antykoncepcję, kiedy ryzyko infekcji pochwy jest zwiększone,

• podczas korzystania z basenu,

wyjazdów, wypoczynku.

Mogą go również stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Zdaniem dr. n. med. Jacka Tomaszewskiego z Kliniki Ginekologii Akademii Medycznej w Lublinie: Sposobem, który pozwoli przywrócić równowagę mikrobiologiczną jest uzupełnianie składu mikroflory układu moczowo-płciowego kobiety o specjalnie wyselekcjonowane bakterie Lactobacillus, które posiadają zdolność kolonizacji nabłonka pochwy i układu pokarmowego.

materiały promocyjne

Wygoda i dyskrecja

Wielu lekarzy wyraziło opinię, że forma doustna probiotyku LaciBios femina jest preferowana przez kobiety, z uwagi na wygodę użycia w codziennym, zabieganym życiu, a nawet w podróży. Współczesna Polka myśląc o swoim zdrowiu wybiera preparaty skuteczne, bezpieczne wygodne i dyskretne w stosowaniu. Takie, które przyniosą oczekiwany efekt prozdrowotny. Dziś już nikt, ani lekarze ani kobiety, nie mają wątpliwości - o zdrowie intymne należy dbać tak samo jak o urodę. Ułatwia nam to coraz szerszy i łatwiejszy dostęp do edukacji, również za pomocą Internetu. Ważną rolę w propagowaniu wiedzy spełnia rzetelna i fachowa informacja udzielana przez lekarza.

Nasz kobiecy organizm, wymaga właściwej, dostosowanej do jego potrzeb pielęgnacji.

Nasza rada: każdego dnia, z uwagą wsłuchuj się w sygnały płynące z Twojego ciała, aby w ten sposób jak najlepiej zadbać o jego dobrą formę a jeśli pojawią się niepokojące sygnały w porę zareagować.

Serwis bliski kobietom

Uświadomienie wagi zdrowia w sferze kobiecego zdrowia intymnego, zależą w dużej mierze od odpowiedniej edukacji. Dlatego właśnie powstał portal www.zdrowieintymne.pl. Serwis zawiera m.in. forum wymiany opinii, szczegółowe i sprawdzone informacje na temat profilaktyki zdrowia intymnego oraz chorób kobiecych, ponadto rady uznanych specjalistów.

//

_gde_nlinixnnrd = new Image(1,1);

_gde_nlinixnnrd.src='http://interia.hit.gemius.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/redot.gif?id=.cnrCaecAM9J9nzpYrI6Z5RL.IM61KS1Hlw45x8gNIr.z7/stparam=nlinixnnrd';

//]]>

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas