Kto powinien spać na materacu lateksowym?

Lateks to jeden z ekomateriałów, który, dzięki rozwojowi technologii, jest wykorzystywany w coraz większej liczbie branż. Również doprodukcji materacy. Dla kogo materace lateksowe będą najlepsze i jakie zalety posiadają?

Lateks produkuje się z roślin kauczukodajnych, a następnie, dzięki obróbce technicznej, jest wykorzystywany w wielu branżach. Dlaczego? Dlatego, że jest materiałem ekologicznym, który, oprócz wysokiej wytrzymałości,nie wywołuje reakcji alergicznych..  Pianka lateksowa, której używa się w materacach, jest odporna na wstrząsy, dlatego będzie idealna dla osób z różną masą ciała.

Materace lateksowe składają się z dużej liczby kanalików. To dlatego, że lateks nie przepuszcza powietrza, a  kanaliki pozwalają na oddychanie, czym wzmacniają hipoalergiczne właściwościi materaca.

Uznana i ceniona marka Hilding produkuje wysokiej jakości materace lateksowe. Model Hilding Melody cieszy się dużym powodzeniem, nawetwśród najbardziej wymagających klientów.

Materac lateksowy

Tego typu materace składają się z pianki lateksowej. Cechą szczególną tych modeli jest wysoka elastyczność, którą zapewnia lateksowy wkład. Uzyskuje się go w wyniku połączenia naturalnego mleczka kauczukowego oraz syntetycznego lateksu. Materac doskonale dopasuje się do ciała, a po wstaniu z łóżka, wraca do pierwotnego kształtu. Więcej informacji na temat materacy lateksowych znajdziemy m.in. na stronie materace-piankowe24.pl. Lateks ma właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne.  To sprawia, że jest polecany  alergikom. Porowata struktura lateksu zapewnia swobodny przepływ powietrza.

Materac lateksowo-piankowy

Lateks bardzo często jest wykorzystywany również jako dodatkowe wypełnienie innego materiału. Najczęściej spotkamy materace, w których lateks jest łączony z pianką wysoko- i termoelastyczną. Tego typu materace pozwalają na idealne dopasowanie materiału do kształtu ciała, pozytywnie oddziałując na wygodę, ale także kręgosłup. Dodanie latekstu powoduje, że materac jest bardziej sprężysty i przeciwalergiczny. Pianka powoduje, że cena materaca nieco spada, bowiem materace z lateksu uchodzą za dość drogie.

Materac lateksowo-sprężynowy

Często lateks uzupełnia materace sprężynowo-kieszeniowe. Tego typu materace cechują się wysoką elastycznością. Jednak lateks, podobnie jak w przypadku lateksowo-piankowych, wzmacnia jego cechy hipoalergiczne.

Materac lateksowy - opcja dla każdego!

Wybór materaca lateksowego to wybór snu wysokiej jakości. Dzięki licznym kanalikom i wysokiej przepuszczalności powietrza, materace te nie gromadzą wilgoci, dlatego posiadają cechy antybakteryjne i antygrzybiczne. Nie zbierają też kurzu, dzięki czemu są idealne dla alergików.

Wysoka elastyczność i sprężystość pozwalają na dostosowanie się materiału lateksowego do wszelkich krzywizn kręgosłupa. Są więc idealne dla osób mających problemy z plecami, ale także wszystkich, którzy chcą ich uniknąć.

Materac lateksowy to świetna opcja dla par. Jego sprężystość powoduje, że nie falują, nie zostawiają wgnieceń. Oczywiście w przypadku zamiaru zakupu materaca dla pary, trzeba pamiętać o odpowiednim wymiarze. Na szczęście na rynku nie brakuje rozwiązań zarówno dla łóżek solo, jak i małżeńskich.

Materace lateksowe to także bardzo duża wytrzymałość. Dlatego też możemy być pewni, że nawet po kilku latach używania nie zmienią kształtu i będą wygodne tak samo jak w dniu zakupu.

Zaufaj specjalistom

Bardzo często klienci zadają sobie pytanie: gdzie kupić odpowiedni materac lateksowy? Rynek jest przesycony towarami, jednak warto zaufać renomowanym producentom, którzy poprzez wieloletnie doświadczenie i wprowadzanie nowinek technologicznych przygotowują produkty najwyższej jakości. Jedną z firm specjalizujących się w produkcji łóżek i materacy jest Hilding Anders, która w swojej ofercie posiada szereg wysokiej jakości materacy, które z pewnością usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagających klientów. Pamiętaj, dobry materac to nie tylko twój komfort i wygoda, ale także zdrowy kręgosłup, stawy i mięśnie.

materiały promocyjne
Dowiedz się więcej na temat: Materac | sen | sypialnia | łóżko | Dobry rok

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy