Ładny garaż blaszany? Tak!

Artykuł sponsorowany

Zastanówmy się, czy – kiedyś bardzo popularny – „blaszak” może być estetyczny? Czy tego typu konstrukcja dobrze wpisze się w otoczenie nowoczesnego domu z ogródkiem? Sprawdźmy to!

article cover
materiały promocyjne

Funkcjonalny garaż blaszany

Ciężko mu odmówić wszechstronności - garaże blaszane od lat używane są nie tylko jako dach dla samochodu, ale także bywają składzikiem dosłownie na wszystko. Korzystają z niego zarówno mechanicy amatorzy, jak i wędkarze, majsterkowicze czy rękodzielnicy.

Jego podstawowa funkcja jest jednak najważniejsza - garaż blaszak to as w rękawie, kiedy gramy przeciwko aurze chłodnych miesięcy i chcemy ochronić auto przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi.

Wyobraź sobie, że wychodzisz z domu, dookoła widzisz zaspy śniegu, otwierasz bramę garażową i po prostu wyjeżdżasz samochodem na ulicę. Dłonie nie zamarzają od skrobania oblodzonych szyb, a zamki w drzwiach natychmiast się otwierają, już nie musisz szukać odmrażacza... Silnik odpala bez problemu, bo nie jest przemarznięty. W środku jest chłodno, ale nie lodowato - nie musiałaś skrobać szyb, więc operowanie kierownicą i dźwignią zmiany biegów to żaden problem. Dobry humor utrzymuje się przez cały poranek. Piękna wizja, czyż nie? Okazuje się, że taki scenariusz jest w zasięgu ręki, bo nowoczesne garaże to rozwiązanie na miarę naszych czasów.

Analogiczne zalety ma garażowanie samochodu latem - wnętrze nie nagrzewa się do niebotycznych temperatur, więc tym samym oszczędzamy na klimatyzacji, kierownica i fotele nie parzą po kilku godzinach postoju. Do tego dach chroni auto przed deszczem, gradem i odchodami ptaków - wizyty na myjni nie są już tak często potrzebne.

Jak widać zrezygnowanie z trzymania samochodu pod chmurką i sprezentowanie mu zadaszenia ma bardzo dużo zalet. Wróćmy jednak do podstawowego pytania - czy można zrobić to jednocześnie ekonomicznie i estetycznie?

materiały promocyjne

Garaż drewnopodobny

Garaż metalowy kojarzy Ci się z pokrytym łuszczącą się farbą blaszakiem ze skrzypiącymi wrotami, szpecącym krajobraz? Możesz wymazać go z pamięci! Nowoczesne garaże nie mają z nim nic wspólnego oprócz tego, że spełniają tę samą funkcję.

Ładnie zagospodarowane podwórko to chluba właścicieli. Ogrodzenie komponujące się z elewacją domu, ozdobna roślinność, zadbany trawnik, jasno wytyczone ścieżki - każdy dodatkowy element powinien harmonijnie wpisywać się w otoczenie. W roli miejsca na samochód w tym kontekście świetnie sprawdza się garaż blaszany drewnopodobny. Możliwość wyboru koloru (np. złoty dąb lub orzech) pozwala na lepsze dopasowanie garażu do stylistyki przydomowej przestrzeni. Garaż z blachy drewnopodobnej nie rzuca się w oczy, szczególnie jeśli jest ustawiony w pobliżu zieleni.

Garaż akrylowy

Innym wariantem wolnostojącego pomieszczenia na samochód jest garaż metalowy pokryty farbą proszkową. Jego barwę możemy zwykle wybrać z palety kolorów RAL, która w przemyśle funkcjonuje od prawie 100 lat. Dzięki temu mamy gwarancję, że wybrany kolor będzie taki sam, jaki widzimy we wzorniku. Może okazać się, że wokół domu mamy już elementy, które zostały pokryte farbą proszkową - poręcze, barierki, fragmenty ogrodzenia - wtedy wystarczy sprawdzić, jaki dokładnie kolor został w nich użyty i zamówić garaż w dokładnie takim samym kolorze.

Garaż wolnostojący - dodatki

Wygląd zewnętrzny to jedno - garaż ma być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego przy zamawianiu takiej konstrukcji mamy możliwość wyboru różnych opcji. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na dach jedno- lub dwuspadowy, a także na bramę uchylną lub dwuskrzydłową. Opcjonalne są również okna oraz dodatkowe drzwi. Warto to dobrze przemyśleć, bo dzięki temu garaż metalowy będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Jeśli szczególnie zależy nam na estetyce, do aranżacji zostaje też otoczenie garażu - sięgnijmy po ozdobne rośliny i klimatyczne oświetlenie.

Po ustawieniu garażu na działce warto zadbać także o oświetlenie jego wnętrza oraz instalację półek i uchwytów. Wtedy korzystanie z niego będzie jeszcze wygodniejsze, bo oprócz samochodu schowamy w nim narzędzia czy sprzęt sportowy. Taka konstrukcja jest niezwykle uniwersalna - garażowanie samochodu to tylko jedna z wielu funkcji, jaką może pełnić metalowy garaż.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas