Liposukcja ultradźwiękowa – wyszczuplanie poprzez rozbijanie komórek tłuszczowych

Artykuł sponsorowany

Dzięki liposukcji ultradźwiękowej (kawitacyjnej) można usunąć tkankę tłuszczową z problematycznych obszarów ciała w sposób mniej inwazyjny niż podczas liposukcji tradycyjnej. Sekret tkwi we wstępnym rozbiciu komórek tłuszczowych, dzięki czemu łatwiej jest oddzielić je od tkanek sąsiadujących i usunąć z organizmu. Dowiedz się więcej na temat ultradźwiękowego odsysania tłuszczu.

Liposukcja ultradźwiękowa przeznaczona jest dla osób, które osiągnęły już wymarzoną masę ciała, ale chcą jeszcze wyrzeźbić sylwetkę, pozbyć się tzw. miejscowej otyłości
Liposukcja ultradźwiękowa przeznaczona jest dla osób, które osiągnęły już wymarzoną masę ciała, ale chcą jeszcze wyrzeźbić sylwetkę, pozbyć się tzw. miejscowej otyłości.

Jak działa liposukcja ultradźwiękowa?

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie, liposukcja ultradźwiękowa wykonywana jest przez chirurga w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Procedura trwa przeważnie kilka godzin. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia w skórze, przez które wprowadza sondę emitującą ultradźwięki. Pod wpływem kawitacji następuje odseparowanie komórek tłuszczowych od tkanek okalających i przetworzenie ich w emulsję, która następnie odsysana jest przez specjalną kaniulę i pompę. Dodatkowo ultradźwięki oddziałują na skórę w operowanym obszarze - delikatnie ją obkurczają i napinają.

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg o obniżonej inwazyjności względem tradycyjnej liposukcji, jednak nie oznacza to, że po zabiegu nie mogą wystąpić żadne objawy niepożądane. Standardowe reakcje organizmu na odsysanie tłuszczu, to: siniaki, ból w miejscu odsysania tłuszczu, blizny po nacięciu skóry, obrzęk utrzymujący się do 2 tygodni po zabiegu. Bardzo ważne jest, aby po liposukcji przestrzegać zaleceń lekarza, dotyczących stosowania preparatów wspomagających gojenie się ran pozabiegowych, noszenia ubranka uciskowego, odpowiedniego nawadniania organizmu.

Komu polecana jest liposukcja ultradźwiękowa?

Liposukcja ultradźwiękowa przeznaczona jest dla osób, które osiągnęły już wymarzoną masę ciała, ale chcą jeszcze wyrzeźbić sylwetkę, pozbyć się tzw. miejscowej otyłości. Zabieg można wykonać na większość partii ciała, które podatne są na odkładanie tłuszczu: brzuchu, boczkach, kolanach, podbródku, ramionach, klatce piersiowej. Osoby, które rozważają liposukcję laserową, powinny mieć na uwadze, że efekty zabiegu nie będą trwałe, jeśli nie będą szły w parze ze zmianą stylu życia. Po zabiegu liposukcji trzeba utrzymywać dietę i regularnie ćwiczyć, aby organizm nie zgromadził nowych złogów tłuszczu, co mogłoby doprowadzić do dysproporcji sylwetki. O tym, czy zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, powinien zdecydować lekarz podczas konsultacji.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa nie jest odpowiednia do znacznego zmniejszenia masy ciała pacjenta, nie jest również zabiegiem odchudzającym. Przeciwwskazaniem jest również znaczny nadmiar luźnej skóry w obszarze zabiegowym, spowodowany np. dużą utratą masy ciała. Liposukcji ultradźwiękowej nie wykonuje się w miejscach, gdzie występują rozległe rozstępy.

Zalety liposukcji ultradźwiękowej

Liposukcja ultradźwiękowa coraz częściej stosowana jest jako alternatywa dla tradycyjnego odsysania tłuszczu. Za tą metodą przemawiają takie korzyści, jak:

  • możliwość widocznego wyrzeźbienia sylwetki i podkreślenia mięśni,
  • trwałe rezultaty (pod warunkiem jednoczesnej zmiany diety i stylu życia),
  • niższa inwazyjność w porównaniu do klasycznej liposukcji,
  • możliwość wykorzystania pobranej tkanki tłuszczowej do zabiegu lipotransferu (przeszczepu tkanki tłuszczowej),
  • równoczesne wyszczuplenie i ujędrnienie obszaru ciała,
  • mało widoczne blizny dzięki niewielkim nacięciom.

Jeśli masz więcej pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Krakowie.

Artykuł sponsorowany

.
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas